F1.sk F1.sk

Hamilton o porovnávaní s Verstappenom: Niekto potrebuje lákať pozornosť
zdroj: TASR/AP

Hamilton o porovnávaní s Verstappenom: Niekto potrebuje lákať pozornosť

Šéf Red Bullu Christian Horner pred niekoľkými dňami povedal, že Max Verstappen je aktuálne lepší ako Lewis Hamilton a v rovnakom aute by ho zdolal. Anglický pretekár však na túto rétoriku nepristúpil a spomínané úvahy nechcel ďalej rozvíjať.

"Ja sa s nikým neporovnávam. Nepotrebujem to," zareagoval Hamilton vo štvrtok v Silverstone. "Na jeho tvrdenia teda odpoveď nemám. Avšak tu a tam niekto vždy potrebuje prilákať určitú pozornosť..."

"Myslím si, že Max odvádza ozaj skvelú prácu a je vzrušujúce sledovať to. Posledné preteky boli fantastické a bude zaujímavé pozorovať, ako budú ako tím napredovať," pokračoval päťnásobný majster sveta.

Pretekár Mercedesu očakáva, že Ferrari a Red Bull budú čoraz silnejší a dajú mu zabrať. Už počas tohto víkendu môže vybojovať svoje šieste silverstonské víťazstvo, pričom aktuálne ich má rovnaký počet ako Alain Prost a Jim Clark.

"Sme si plne vedomí toho, že Red Bull a Ferrari spravili pokroky a v minulých pretekoch ukázali skvelú rýchlosť. Očakávam, že tento víkend to bude medzi nami všetkými vyrovnanejšie."

"V minulom roku tu bolo Ferrari superrýchle, ale rovnako aj Red Bull. Red Bull trochu zaostával, ale teraz majú nový motor a podľa mňa budú ešte rýchlejší. Rozhodne to nebude jednoduchý víkend."

Hamilton vraj na rekordy príliš nie je a o zlomenie toho britského mu nejde. "Ale len skutočnosť, že tak môžem spraviť, je doslova nereálna. Podľa mňa však treba tieto veci dostať z hlavy a koncentrovať sa len na prácu," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk