F1.sk F1.sk

Räikkönen: Naše auto musí byť ľahšie
zdroj: Alfa Romeo

Räikkönen: Naše auto musí byť ľahšie

Alfe Romeo patrí po deviatich podujatiach ročníka priebežné šieste miesto, ale ak by obaja pretekári bodovali vyrovnane, mohlo to byť aj lepšie. Kimi Räikkönen získal doposiaľ 21 bodov a Antonio Giovinazzi len jeden.

Fín pomenoval jeden z problémov, s ktorým sa tím musí popasovať. "Auto musíme spraviť o niečo ľahším," skonštatoval Räikkönen, ktorý tak naznačil, že Alfa sa nevie dostať na úroveň minimálnej váhy stanovenej na 743 kilogramov. Každý kilogram navyše je pritom nepríjemný a spôsobuje časovú stratu.

"Inak však nemáme žiadnu oblasť, v ktorej by nám chýbalo nejako výrazne viac, ako v inej. Len sa potrebujeme postarať o to, aby bolo auto všeobecne rýchlejšie. Do Silverstonu sme priniesli aj vylepšenia. Uvidíme, ako zafungujú."

Räikkönen si zaspomínal na obdobie vo Ferrari, kde to nebolo vždy jednoduché a nie všetko fungovalo tak, ako malo. "Nuž a potom je to o to ťažšie, pretože dáta nekorešpondujú s veterným tunelom. Následne je veľmi ťažké prísť na to, prečo to nefungovalo a v čom je problém. Teraz je to lepšie a dúfam, že to také aj ostane. Radi totiž privítame každú súčiastku, či už väčšiu alebo menšiu," dodal Iceman.

Druhý pretekár tohto tímu bol dlhodobo v kríze a bol kritizovaný, ale naposledy v Rakúsku dokázal zabodovať. "Od Francúzska máme skvelé auto," pripomenul Antonio Giovinazzi. "Kvôli bodu som síce prišiel o pár vlasov (šéf tímu Frédéric Vasseur ho ostrihal, pozn. red.), ale stálo to za to. Pôvodne mi pritom hovoril, že ma ostrihá len vtedy, ak nezabodujem..."

"Celkovo to bol skvelý víkend a takto potrebujeme pokračovať. Uberáme sa dobrým smerom a azda sa ho dokážeme udržať. Musíme bojovať a pokúsiť sa stiahnuť stratu na McLaren," vyjadril sa Giovinazzi.

Počas tohto víkendu nás čaká Veľká cena Veľkej Británie, kde to môže byť zaujímavé. "Pred nami je Silverstone, čo bude s novým asfaltom celkom iný okruh, ako doposiaľ. A aký to bude mať vplyv? Ktovie..." zareagoval Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk