F1.sk F1.sk

Williamsová odmietla pletky s Renaultom, budúcnosť je vraj o Mercedese
zdroj: Mercedes

Williamsová odmietla pletky s Renaultom, budúcnosť je vraj o Mercedese

Dobre informované zdroje priniesli pred niekoľkými dňami správy o tom, že Williams možno začne odoberať pohonné jednotky značky Renault. Podľa všetkého by boli lacnejšie ako Mercedes, ale Claire Williamsová túto informáciu odmietla.

Dcéra Sira Franka navyše povedala, že všetko je na najlepšej ceste a onedlho by mohla byť podpísaná nová zmluva. Nie s Renaultom, ale so striebornými.

"Špekulácie som registrovala," priznala Williamsová. "S Renaultom však nekomunikujeme. Komunikujeme s Mercedesom, ako azda správne predpokladáte a rozhovory prebiehajú dobre. Dúfame, že pre rok 2021 uzatvoríme novú spoluprácu práve s nimi. Sú to naši fantastickí partneri."

"Vždy nás mimoriadne podporovali a každý vie, že Toto (Wolff, pozn. red.) začal svoju kariéru práve vo Williamse. Aj preto s nimi máme skvelý vzťah. Bola by som rada, ak by pokračoval. S Renaultom sme mali skvelú históriu, ale naša budúcnosť je o Mercedese."

Aktuálne sa vraj rokuje hlavne o tom, či bude Williams odoberať aj ďalšie súčiastky ako prevodovku alebo závesy. Sir Frank mal tendenciu vyrábať si tieto veci vo vlastnej réžii, ale tentoraz možno príde k zmene. 

"V minulom roku sme prešli procesom preverovania a to isté robíme aj tentoraz," potvrdila Claire Williamsová reagujúc na úvahy o prevodovkách. Následne dodala, že prevodovky si budú vyrábať sami, buď ich bude dodávať Mercedes alebo alternatívny dodávateľ. V tejto chvíli nie je nič isté.

"Všetko je to závislé od kapacít, ktoré vo Williamse máme a o tom, čo robíme najlepšie my a čo môžu robiť lepšie ostatní. V roku 2021 sa spôsob spolupráce tímov aj tak zmení a chceme sa o všetkom lepšie uistiť," dodala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk