F1.sk F1.sk

Steiner odmietol vstúpiť do slovnej vojny, logá Rich Energy ostávajú na aute
zdroj: TASR/AP

Steiner odmietol vstúpiť do slovnej vojny, logá Rich Energy ostávajú na aute

Šéf spoločnosti Rich Energy William Storey sa v stredu večer postaral o poriadny rozruch. Na Twittri v mene titulného sponzora Haasu uviedol, že Rich Energy s touto stajňou okamžite končí spoluprácu. Výrobca energetických nápojov vraj chcel byť pred Red Bullom, ale napokon je až za Williamsom... čo pochopiteľne nie je celkom pravda.

Svoje slová následne potvrdil aj pre The Sun. "My sme to s nimi ukončili," uviedol Storey. "Je to škoda, ale vo svetle daných udalostí ide o logické rozhodnutie. V Haase sú milí ľudia, ale s autom cúvajú. Sme produkt, ktorý je nadradený Red Bullu. Mliekarenský voz na konci štartového roštu je pre nás katastrofa. Koniec."

Keď bol s touto témou vo štvrtok v Silverstone konfrontovaný šéf Haasu Günther Steiner, priznal, že stredajšie vyhlásenie ho prekvapilo. O ničom takom sa totiž nehovorilo a nikto nič nenaznačoval.

"Počas tohto víkendu ich logo ostane na aute a následne potrebujeme doriešiť, čo budeme robiť," povedal Steiner. "Komerčné dohody mi nedovoľujú povedať o tom viac a ani tak nechcem spraviť."

"Aj toto je súčasťou našej práce. Pochopiteľne by sme sa radšej obišli bez toho, ale nie je to o tom, že kvôli tomu teraz neviem spať. Pokračujeme v našej práci a pre mňa je omnoho dôležitejšie, aby sme auto dostali tam, kam patrí. Na to sa koncentrujeme."

Do vojny slov sa Steiner zatiahnuť nenechá. "Sme profesionáli a podľa mňa aj mňa poznáte ako profesionála," skonštatoval rodák z Talianska. "Keď môžem hovoriť, hovorím, ale keď nemôžem, tak nehovorím. Nemá teda význam vstúpiť tu do slovnej vojny."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk