F1.sk F1.sk

Wolff: Rakúsko odhalilo najväčšiu slabinu nášho auta
zdroj: Pirelli Motorsport

Wolff: Rakúsko odhalilo najväčšiu slabinu nášho auta

Mercedes na nedávnej Veľkej cene Rakúska prvýkrát v tejto sezóne zakopol; Valtteri Bottas prešiel cieľom na treťom a Lewis Hamilton na piatom mieste. Obaja doplatili na problémy s chladením, kvôli ktorým nemohli ísť naplno a boli z toho mierne frustrovaní.

"Rakúsko odhalilo najväčšiu slabinu nášho auta, čo spôsobilo, že v žiadnom okamihu víkendu sme nemohli bojovať o víťazstvo," uviedol športový šéf Mercedesu Toto Wolff v tímovom preview pred VC Veľkej Británie. "Na našom chladení pracujeme už nejakú tú chvíľu, ale kombinácia vysokých teplôt a nadmorskej výšky v Spielbergu spôsobila, že sme sa museli až príliš venovať manažovaniu teplôt."

"Anglické leto je našťastie známe miernejšími teplotami, takže s chladením by sme v Silverstone nemali mať až taký veľký problém. Na druhej strane sme už v minulosti mali možnosť vidieť, že počasie na VC Veľkej Británie dokáže byť mimoriadne premenlivé."

Rakúšan vzápätí opísal charakter okruhu v Silverstone, ktorý by mal jeho monopostu vyhovovať. "Jedny z najlepších tohtoročných výkonov sme predviedli práve na okruhoch so širokým spektrom zákrut rôznych rýchlostí, takže papierovo by sme mali byť v relatívne dobrej forme."

"Na druhej strane sme však mali aj niekoľko problémov so spoľahlivosťou, ktoré nás mohli ľahko ozbíjať o značné množstvo bodov," pokračoval Wolff. "Vieme, že potrebujeme ostať ostražití a podávať výkony na hrane našich schopností - ak teda počas tohto víkendu chceme byť v boji."

Mercedes čakajú dve domáce veľké ceny po sebe. Silverstone leží v bezprostrednej blízkosti Brackley a Brixworthu, Hockenheim je zasa približne 90 minút jazdy zo Stuttgartu. Strieborní by teda na tribúnach mali mať dodatočnú podporu.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk