F1.sk F1.sk

Ďalší pokus Red Bullu: Gasly dostáva Verstappenovo nastavenie
zdroj: Red Bull Content Pool

Ďalší pokus Red Bullu: Gasly dostáva Verstappenovo nastavenie

Pierre Gasly na tom aktuálne nie je dobre a dostal sa pod poriadnu paľbu kritiky. V úvodných deviatich podujatiach ročníka nazbieral len 43 bodov, pričom jeho kolega ich má už 126. Naposledy v Rakúsku skončil so stratou celého kola siedmy, aj keď, ako ukázal Verstappen, s týmto autom sa dalo vyhrať.

"Gasly zatiaľ nenaplnil naše očakávania a pokúšame sa pomôcť mu," povedal poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko pre Autosport. "Meníme mnoho vecí, prispôsobujeme sa a pomáhame mu, ale teraz je na Gaslym, aby niečo odviedol. Vždy hľadal chybu - či už v aute, prípadne v šasi. Vo všetkých prípadoch sme to skontrolovali a nič sme nenašli."

"Naša pozícia je teraz taká, že mu chceme najlepším možným spôsobom pomôcť. Od začiatku víkendu dostáva Maxovo nastavenie, pretože Max je skúsenejší a má aj viac skúseností s inžinierskym tímom. S týmto nastavením sa môže hrať tak, aby ho prispôsobil svojmu jazdeckému štýlu, ale nemôže od neho dramaticky ustúpiť. Predtým až príliš experimentoval a skákal z jedného extrému do druhého."

Spomínaný zdroj píše o tom, že takýto prístup Red Bull zaujal pravdepodobne už v Rakúsku. Najhoršie to totiž z Gaslyho pohľadu bolo predtým vo Francúzsku, kde skončil desiaty a pozíciu k dobru neskôr získal len vďaka dvojnásobnému trestu pre Daniela Ricciarda.

"Už od samého začiatku sa to vyvíjalo zle a už počas testov v Barcelone prišli dve havárie. Od toho okamihu bol v neistote. Keď jazdí v čistom vzduchu, vždy vie ukázať dobré časy, ale celkovo to ako balík nie je dobré," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk