F1.sk F1.sk

Donnelly spadol z mopedu, hrozí mu amputácia dolnej končatiny
zdroj: Jonathan Lewis

Donnelly spadol z mopedu, hrozí mu amputácia dolnej končatiny

Martin Donnelly, ktorý vo Formule 1 aktívne pôsobil na prelome rokov 1989 a 1990, je aktuálne v nemocnici a nevyzerá to s ním dobre. Počas minulého týždňa spadol z mopedu a zranil sa tak vážne, že mu hrozí amputácia dolnej končatiny.

Donnelly sa do pamäte fanúšikov F1 zapísal hlavne neskutočnou nehodou z Jerezu 1990, ktorá ukončila jeho kariéru, ale akoby zázrakom ju prežil. Utrpel však viacero nepríjemných zranení, nuž a ľavá noha sa mu tentoraz zlomila opäť, pričom sa do rán dostala aj infekcia. 

"Martina všetci poznáme a máme radi, ale koľkí z vás vedia, že v F1 nikdy nič nezarobil?" uviedol v texte vyzývajúcom k vyzbieraniu peňazí na liečbu jeho kamarát Jonathan Lewis. "Určite nebude rád, že som založil túto stránku, lebo je to hrdý človek. Ale ako sa hovorí, hrdosť vám nezaplatí poplatky za liečbu a zotavovanie."

Celá situácia je o to neuveriteľnejšia, že Martin Donnelly na mopede nejazdil len tak: pomáhal totiž zbierať peniaze na fond pomáhajúci s bojom proti rakovine tínedžerov. "Počas tohto podujatia však spadol z mopedu a zrazil ho iný šofér. Takto si zlomil už aj tak poškodenú ľavú nohu tesne nad kolenom. Chcem byť celkom úprimný: reálne hrozí, že Martin o nohu príde, pričom o jej zachovanie bojoval tridsať rokov."

Smutné sú aj ďalšie slová, počas ktorých to "každým dňom vyzerá horšie a nie lepšie". Martin Donnelly vraj minimálne tri mesiace nebude schopný pracovať a možno nebude môcť robiť už vôbec, pričom podľa Lewisa nemá žiadne úspory.

"Prosím vás moji drahí kamaráti z motoršportu a fanúšikovia Martina, viete mu pomôcť akoukoľvek sumou? Každý cent pôjde priamo Martinovi na osobné výdavky a lekárske účty za obdobie, kým nebude môcť pracovať. Asi ma za toto zabije, ale je to stav núdze a treba pomôcť," dodal Jonathan Lewis.

Martin Donnelly často pôsobil aj v pozícii komisára F1. Táto pozícia je však neplatená.

Viac informácií o zbierke NÁJDETE TU!  

Najnovšie z kategórie: Titulka

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk