F1.sk F1.sk

Potvrdené: Silverstone má novú viacročnú zmluvu
zdroj: Pirelli Motorsport

Potvrdené: Silverstone má novú viacročnú zmluvu

Vedúci predstavitelia Formuly 1 a okruhu Silverstone v stredu potvrdili, že Veľká cena Veľkej Británie sa bude na tomto mieste konať aj v ďalších piatich rokoch, teda v období sezón 2020 až 2024. Zmluva bola podpísaná v utorok v Londýne.

Veľká cena Veľkej Británie bola súčasťou kalendára Formuly 1 už od samého začiatku, pričom prvýkrát sa na okruhu v Silverstone súťažilo ešte 13. mája 1950, čo bolo premiérové podujatie histórie tohto športu. Táto trať hostila preteky ešte 51-krát, päťkrát bolo dejiskom Aintree a dvanásťkrát Brants Hatch. 

Táto európska krajina je dôležitá aj z toho pohľadu, že v nej sídli až sedem z desiatich aktuálnych tímov. Sídla mimo tohto územia majú len Ferrari (Maranello), Toro Rosso (Faenza) a Alfa Romeo (Hinwil). Nuž a nemalé je aj pretekárske zastúpenie Veľkej Británie s trojicou Lewis Hamilton, Lando Norris a George Russell, i keď aj Alex Albon je do veľkej miery Brit.

Silverstone patrí medzi najatraktívnejšie podujatia ročníka, pričom anglický víkend za posledné dva roky navštívilo v súhrne štvrtka až nedele vyše 680 000 fanúšikov.

"S radosťou potvrdzujeme, že Veľká cena Veľkej Británie ostane v kalendári majstrovstiev sveta FIA Formuly 1 aj minimálne počas ďalších piatich rokov," uviedol výkonný riaditeľ F1 Chase Carey

"Silverstone je jednou z najikonickejších veľkých cien v kalendári F1," pridal pár slov prezident Britského klubu pretekárov (BRDC) John Grant. "Vzhľadom na bohatú históriu by bolo pre šport i fanúšikov katastrofou, ak by sme nenašli spoločnú cestu ďalej."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk