F1.sk F1.sk

Silverstone by v stredu malo potvrdiť novú zmluvu, kompetentní zvolali tlačovku
zdroj: Twitter/Red Bull Racing

Silverstone by v stredu malo potvrdiť novú zmluvu, kompetentní zvolali tlačovku

Vyzerá to tak, že Veľká cena Veľkej Británie je zachránená, Už dlhšie sa šuškalo o tom, že predstavitelia podujatia sa dohodli s ľuďmi z Liberty Media a v stredu popoludní by malo prísť oficiálne potvrdenie.

Novinári totiž dostali pozvánku na tlačovú konferenciu, ktorá sa má uskutočniť o 15:00 nášho času. Prítomní na nej budú vedúci predstavitelia Britského klubu pretekárov (BRDC), lídri Silverstone, ale aj šéf Formuly 1 Chase Carey.

O budúcnosti Silverstone sa špekulovalo celé dva roky po tom, ako organizátori uplatnili výstupnú klauzulu. Spravili tak v záujme toho, aby niečo ušetrili, keďže s Berniem Ecclestonom podpísali nevýhodnú zmluvu, vďaka ktorej museli každoročne platiť o 5 percent viac. Suma by sa takto do roku 2026 vyšplhala až na 26 miliónov libier ročne, čo je v prepočte takmer 29 miliónov eur.

Nuž a aj keď je Silverstone najnavštevovanejším podujatím v sezóne a v nedeľu je na tribúnach zvyčajne vyše 140 000 ľudí, organizátori nedokázali byť ziskoví.

"Mnoho ľudí by bolo mimoriadne sklamaných, ak by sme nemali VC Veľkej Británie konajúcu sa v Silverstone," povedal Lando Norris z McLarenu. "Je to ikonický okruh s obrovskou históriou. Mnoho jazdcov by Silverstone zvolilo za svoj najlepší okruh a bola by škoda, ak by sa tu už nesúťažilo."

Z anglických pretekárov máme v F1 aktuálne aj Lewisa Hamiltona, Georga Russella a rovnako i Alexa Albona, aj keď ten súťaží s thajskou licenciou.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk