F1.sk F1.sk

Horner má jasno: Verstappen je teraz najlepším jazdcom na svete
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner má jasno: Verstappen je teraz najlepším jazdcom na svete

Dostať Lewisa Hamiltona a Maxa Verstappena do jedného tímu a mali by sme zarobené na jeden z najatraktívnejších súbojov možno aj v celej histórii Formuly 1. Christian Horner si myslí, že v aktuálnej forme by z takéhoto duelu vyšiel víťazne pilot Red Bullu.

Horner po rakúskom triumfe Maxa Verstappena prezradil, že si "už nejaký čas" myslí, že Verstappen je najlepším pilotom v F1. Pred víkendom v Silverstone sa ho na to médiá spýtali opäť.

"Vo svojej súčasnej forme je," stojí si za svojím Christian Horner. "Ako pilot vo svojej životnej forme bol za posledných dvanásť mesiacov najlepším jazdcom na svete. Ako to zdôvodniť? Nebol v najlepšom aute, ale keď sa pozriete na výsledky, ktoré z toho auta vyťahuje od minuloročného Montrealu a na výkony, ktoré podal — a počas tohto obdobia spravil prakticky nula chýb."

"Je len prirodzené, že sa začína presadzovať ďalšia generácia. Lewis má výhodu v podobe skúseností, stále je extrémne rýchly, sedí aj v najlepšom aute, v dobre namazanom stroji. Max je vychádzajúca hviezda. Nebolo by pre tento šport fantastické, keby sme ich videli bojovať priamo proti sebe?" rozplýva sa šéf Red Bullu, ktorý by sa "určite postavil za Maxa", keby si mal tipnúť, kto by taký súboj vyhral.

Od minuloročnej Veľkej ceny Kanady Verstappen zvíťazil trikrát, desaťkrát stál na pódiu a nikdy neskončil nižšie ako na piatom mieste. Podľa Hornera Verstappenovi tiež pomohol odchod Daniela Ricciarda. Holanďan rýchlejšie dozrel.

"Daniel je veľká osobnosť s obrovským zmyslom pre humor. Mimo auta bol Max vždy tak trochu v Danielovom tieni — bol ako vtipkárov mladší brat. Odkedy Daniel odišiel, Max prevzal rolu skúsenejšieho jazdca a tiež zodpovednosť, ktorá s tým súvisí," vysvetľuje Horner. "Dosiahol nový level vyzretosti. Jeho ostré hrany boli zbrúsené."

"Má vášeň, čo vidno, ak sa vrátime k problému s Oconom (na VC Brazílie 2018). Je to jeden z dôvodov, prečo ho ľudia majú radi. Nebojí sa veci povedať tak, ako sa majú," dodáva. "Je to zlé? Radšej by som mal takého jazdca, ktorý má vášeň a je zapálený. Šport si zúfalo pýta viac pilotov ako Max Verstappen."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk