F1.sk F1.sk

Ferrari do Silverstonu prinesie ďalšie novinky, veľa si však od víkendu nesľubuje
zdroj: Ferrari

Ferrari do Silverstonu prinesie ďalšie novinky, veľa si však od víkendu nesľubuje

Mattia Binotto pred týždňom v Rakúsku konštatoval, že výkon monopostu SF90 sa do veľkej miery odvíja od podmienok na trati a od toho, na akom okruhu sa práve jazdí. Ďalšia zastávka kolotoča F1 je v britskom Silverstone, ktorý nebude Ferrari "nijako obzvlášť" vyhovovať.

Scuderia tak nie je presvedčená o tom, že by dokázala zopakovať scenár z minulého roka, keď sa jej podarilo Lewisovi Hamiltonovi uchmatnúť domáce víťazstvo. "Silverstone je jedným z najnáročnejších okruhov v kalendári. Bude to skutočnou skúškou nastavenia a balansu auta," hovorí Mattia Binotto v prehľade pred VC Veľkej Británie. "Pod veľký tlak sa dostanú aj pneumatiky. Kľúčovú úlohu v tom, ako preteky dopadnú, zohráva aj opotrebovanie gúm."

"Neočakávame, že by nám Silverstone nejako obzvlášť vyhovoval, no na každých pretekoch sme videli, že sa môže pomer síl zmeniť, a to aj pomerne nečakane," hodil iskierku nádeje 49-ročný Švajčiar.

Maranello ešte stále neodstránilo nedostatky svojho auta, no už tretíkrát za sebou plánuje na nich popracovať tým, že na trati preskúša ďalší balík noviniek.

"Na VC Veľkej Británie máme pripravené ďalšie menšie aerodynamické modifikácie," priblížil Binotto. "Aj naďalej poriadne tlačíme na vývoj nášho auta. Tento víkend bude šancou lepšie pochopiť našu nedávno dokončenú prácu, vďaka ktorej sme videli, že na istom type okruhov sme ubrali zo strany na našich súperov."

Minuloročný víťaz Sebastian Vettel tiež pridal pár slov: "Pre všetkých pilotov je pretekanie v Silverstone niečím výnimočným, keďže je to taká úchvatná trať. Má veľa rýchlych zákrut, je tiež veľmi technická, a to hlavne v prvej časti okruhu, kde sú nové zákruty. Ak mám byť však úprimný, stále mám radšej staršiu časť s rýchlo plynúcimi zákrutami. Je tu aj jedna z najúžasnejších sekvencií zákrut vo Formule 1 — Maggotts, Becketts a Chapel na rovinku Hangar. Myslím si, že si každý pilot túto sekciu užíva. Ja určite áno."

"Minulý rok sme tu vyhrali. Je to tiež miesto, kde Ferrari pred mnohými rokmi získalo svoj vôbec prvý triumf vo Formule 1, takže aj Ferrari tu má dlhú históriu," doplnil.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk