F1.sk F1.sk

Horner o Gaslym: Čím viac sa snaží, tým je pomalší
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner o Gaslym: Čím viac sa snaží, tým je pomalší

O tom, že Pierre Gasly celú sezónu rýchlostne stráca na Maxa Verstappena, nemožno pochybovať. Dobre si to uvedomujú aj v Red Bulle, no jeho šéf Christian Horner si všíma, že v poslednom období už proti Gaslymu nehrá len nedostatok skúseností či čistej rýchlosti, ale hlavne chýbajúce sebavedomie.

"Bola to preňho veľmi ťažká chvíľa," povedal na margo Gaslyho pretekov v Rakúsku Christian Horner. "Na konci ste mohli vidieť, že už bol dosť rozcítený, pretože sa ocitol v situácii, že čím viac sa snaží, tým je pomalší. My vieme, že je to schopný jazdec. Má na oveľa viac, než sme doteraz videli."

Zatiaľ čo Max Verstappen sa na pódiu objavil trikrát a ďalších päťkrát naň klopal zo štvrtej priečky, Pierre Gasly ešte lepšie ako piate miesto nezískal. Horner svojmu pilotovi odporúča, aby na všetko zabudol a pokúsil sa začať odznova.

"Momentálne je pod strašným drobnohľadom a o jeho budúcnosti sa intenzívne špekuluje. Má však plnú podporu tímu, snažíme sa s ním pracovať," pokračuje Horner. "Nemal by sa príliš zameriavať na dáta a na to, aby bol dokonalý. Mal by proste len jazdiť a svojho kolegu ignorovať. To je moja rada. Vypni si mobil, nechoď na sociálne siete a len jazdi."

"Šport sa môže veľmi rýchlo zmeniť, preto sebavedomie je veľký faktor. Ak začne nachádzať nejaké štipky sebavedomia, začne sa mu dariť. Uvidíte, že sa prepne a pomerne svižne sa zlepší, pretože on je tým typom pilota, ktorý potrebuje mať sebavedomie," dodal.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk