F1.sk F1.sk

F1 má ďaleko vážnejšie problémy ako pneumatiky, odkazuje Seidl
zdroj: Pirelli Motorsport

F1 má ďaleko vážnejšie problémy ako pneumatiky, odkazuje Seidl

Zatiaľ čo sa tímy Formuly 1 venovali téme návratu minuloročnej špecifikácie pneumatík, podľa šéfa McLarenu Andreasa Seidla obišli to, čo je skutočným a pretrvávajúcim problémom kráľovnej motoršportu. Má ním byť veľká priepasť medzi top tímami a stredom poľa.

"Myslím si, že vo všeobecnosti tu máme ďaleko väčšie problémy," vyhlásil Andreas Seidl na margo nedávnej kauzy. "Jedným z nich je táto veľká strata, ktorú máme medzi top tímami a stredom poľa. Na toto by sme sa mali zamerať. Nedá sa to vyriešiť rýchlo, takže vkladáme veľké nádeje do všetkých zmien, ktoré máme na stole po finančnej, technickej a športovej stránke pre pravidlá pre rok 2021."

"Dúfame, že to F1 a FIA so všetkými expertmi, ktorých nabrali na palubu, presadí. Plne podporujeme zmeny, ktoré boli avizované pred niekoľkými týždňami. Na toto sa teraz koncentrujeme," skonštatoval šéf Wokingu.

McLaren sa tiež zastáva Pirelli, ktoré bolo kritizované za to, aké pneumatiky pripravilo pre túto sezónu. "Aby sme boli voči Pirelli féroví, treba spomenúť, že už v podstate nemáme s pneumatikami žiadne problémy. Produkt, ktorý na tento rok pripravili, spĺňa všetky požiadavky stanovené minulý rok." Hlavným bodom spomínaných požiadaviek bolo odstránenie problémov s prehrievaním a tvorbou pľuzgierov.

"Ja si myslím, že skutočným dôvodom za týmito diskusiami je, že spomedzi top tímov, z ktorých má každý rovnaké zdroje, odvádza jeden tím oveľa lepšiu prácu ako zvyšné dva," tvrdí Seidl. "My v McLarene nemôžeme nič ovplyvniť. Všetko závisí od tých troch top tímov, aby spoločne s FIA zistili, či sa dá niečo spraviť pre to, aby v krátkodobom horizonte odstránili tento problém."

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk