F1.sk F1.sk

Hamilton chce zabojovať o to, aby Silverstone zostal v kalendári
zdroj: TASR/AP

Hamilton chce zabojovať o to, aby Silverstone zostal v kalendári

Rokovania medzi Formulou 1 a okruhom v Silverstone o organizovaní Veľkej ceny Veľkej Británie stále prebiehajú. Ak by tradičné preteky v nasledujúcich rokoch v kalendári chýbali, bola by to veľká strata. Veľká Británia je totižto domovom drvivej väčšiny tímov a je tiež domácim podujatím najúspešnejšieho pilota v poli Lewisa Hamiltona. Ten je pripravený za Silverstone zabojovať.

Cez víkend nás čaká posledná Veľká cena Veľkej Británie, ktorá sa uskutoční na základe zmluvy podpísanej ešte v roku 2009. Pred dvoma rokmi totiž Silverstone z dôvodu finančnej nerentabilnosti podujatia aktivoval výstupnú klauzulu v zmluve.

"Je to výnimočný okruh. O túto veľkú cenu nesmieme nikdy prísť," vyhlásil Lewis Hamilton pre Sky Sports F1. "Ak o ňu Formula 1 príde, príde o veľkú časť svojej podstaty. Nemôže sa to stať, kým tu pretekám."

"Kým som tu, budem za ňu bojovať. Z celej sezóny sa najviac divákov zíde práve tu, je tu najväčšia návštevnosť. Neexistuje, že by som dopustil, aby sa to stalo. Musíme za ňu bojovať," zopakoval úradujúci šampión, ktorý sa cez víkend môže stať najúspešnejším pretekárom Veľkej ceny Veľkej Británie. Zatiaľ sa s piatimi víťazstvami delí o prvé miesto s Jimom Clarkom a Alainom Prostom.

Silverstone hostil úplne prvé preteky Formuly 1 v histórii a od roku 1987 je stabilnou súčasťou kalendára. "Pre mňa sa z neho stalo najočakávanejšie podujatie sezóny, ktoré si tiež najviac užívam. Fanúšikovia tvoria tento víkend a starajú sa o atmosféru, ktorá počas neho vládne."

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk