F1.sk F1.sk

V Mercedese čakajú, že v Silverstone budú "oveľa lepší"
zdroj: Pirelli Motorsport

V Mercedese čakajú, že v Silverstone budú "oveľa lepší"

K prvej prehre Mercedesu v tomto ročníku prispeli vysoké teploty a nadmorská výška. V Silverstone sa však nič z toho neočakáva, vďaka čomu sa strieborné šípy cítia sebavedomejšie. Toto Wolff predpovedá výrazne lepší víkend.

Mercedesu to aj padne vhod. Silverstone je domácim podujatím nielen pre tím, ale i pre Lewisa Hamiltona, ktorý si víťazstvo na domácej pôde nesmie nechať ujsť. Inžinieri zas získajú viac času na rozlúsknutie problému s prehrievaním.

"Naozaj dúfam, že v Silverstone bude vládnuť typické anglické počasie, takže získame trochu času na vyriešenie našich problémov," zavtipkoval si ešte v Rakúsku Wolff. "Pred ďalšími horúcimi pretekmi v Hockenheime a v Budapešti neexistuje k vyriešeniu našich problémov žiadna alternatívna cesta. Nemáme inú možnosť."

Silverstone bude Mercedesu viac vyhovovať aj z iných dôvodov. Navrch bude mať napríklad v dlhých tiahlych zákrutách. Wolff očakáva aj čiastočné zmazanie rozdielov medzi pohonnými jednotkami. "V rýchlych zákrutách nie je výkon až takým dôležitým faktorom. Preto si myslím, že Silverstone by sa nám mal viac páčiť. Možno nie až tak ako Paul Ricard, ale určite to bude oveľa lepšie ako v Rakúsku."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk