F1.sk F1.sk

Ďalší cieľ Hondy: Výkonnejší kvalifikačný režim
zdroj: Red Bull Content Pool

Ďalší cieľ Hondy: Výkonnejší kvalifikačný režim

Rakúske víťazstvo Maxa Verstappena vzpruží nielen celý Red Bull, ale aj inžinierov z Hondy. Tí sa naplno koncentrujú na nasledujúci krok v ceste za ďalšími víťazstvami. Technický riaditeľ Hondy pre Formulu 1 Tojoharu Tanabe zaň považuje výraznejšie zlepšenie pohonnej jednotky v kvalifikácii.

Keďže súčasné technické pravidlá nemyslia dostatočne na schopnosť áut jazdiť v tesnom závese za inými, predbiehacie manévre sú na istej skupine okruhov len ťažko realizovateľné. Práve na nich sa kladie dôraz na kvalifikáciu, no v nej majú navrch tímy s lepšími "párty-režimami", teda Mercedes a Ferrari.

Tojoharu Tanabe preto považuje za "samozrejmé", že ďalším krokom bude vylepšenie výkonu v kvalifikácii. "Pohonnú jednotku sa snažíme vyťažovať tak, ako len môžeme. Nie je ľahké to okamžite zvýšiť. Pokračujeme však vo vývoji, možno to príde s ďalšou špecifikáciou alebo vylepšením. Nie však pred nasledujúcimi pretekmi!"

V pretekoch sa motory Hondy ukazujú v porovnaní s Mercedesmi a Ferrari ako celkom výkonné. "Áno, väčšiu stratu vidíme v kvalifikácii. V pretekoch sme stále za nimi, ale nie tak veľmi ako v kvalifikácii. Ďalším krokom teda bude dotiahnuť sa na nich aj kvalifikačným režimom. Nie je to ale ľahké."

Honda nasadila vo Francúzsku už tretiu špecifikáciu motora, čím si vyčerpala pridelenú kvótu. Každé ďalšie nasadenie nového tak vyústi v trest. Hoci sa Honda ešte v úvode sezóny domnievala, že by sezónu mohla zvládnuť aj bez extra alokácie motorových súčiastok, dnes rozmýšľa inak.

"Budeme pokračovať vo vývoji, budeme balansovať medzi výkonom a spoľahlivosťou," ozrejmil pre motorsport.com Masaši Jamamoto, šéf Hondy. "Chceme viac vylepšení, ktorými by sme mohli Red Bull podporiť. Samozrejme, že tým mierime aj na nasledujúci ročník. Keď bude niečo hotové a budeme si myslieť, že to má dostatočný výkon a spoľahlivosť, budeme to chcieť použiť."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk