F1.sk F1.sk

Racing Point ešte stále trápia problémy Force Indie
zdroj: Racing Point

Racing Point ešte stále trápia problémy Force Indie

Racing Point pravdepodobne ukončí prvú polovicu sezóny ďaleko za očakávaniami. Problémy, ktoré sa s monopostom ťahajú už od začiatku roka, sa ešte nepodarilo vyriešiť, a to ani s pomocou veľkej investície zo strany nového majiteľa Lawrenca Strolla. Technický riaditeľ tímu Andrew Green vysvetľuje, čo Racing Point tak brzdí.

Tím zo Silverstone pred sezónou avizoval agresívny vývojový program, no zatiaľ sa borí v problémoch s balansom. Tie sú podľa Greena akýmsi dedičstvom, ktoré za sebou nechala Force India po letnej nútenej odstávke spôsobenej vážnymi finančnými problémami.

"V strede poľa je to neskutočne tesné. Stačí len kúsok, aby ste sa posunuli z jedného konca poľa na druhý," hovorí pre motorsport.com Andrew Green. "Auto má problémy s balansom. S nimi sme už začínali sezónu. Myslím si, že je to následkom toho, ako sme ukončili minulý ročník a ako sme na tom boli ako spoločnosť. Na niekoľko nasledujúcich pretekov však máme pripravených veľa zmien, a tiež po letnej prestávke."

Green si uvedomuje, že ani veľké balíky noviniek nemusia pomôcť. "Musíme spraviť väčší pokrok ako naša konkurencia, no to je ťažké. Je to veľmi ťažké. Máme pred sebou veľa práce, ale atmosféra v tíme sa zlepšuje. Budúcnosť nášho tímu je neuveriteľne svetlá. Teraz sa pozeráme ďaleko dopredu, čo sme nikdy predtým nemohli. Fakt, že teraz sme v takom tesnom súboji, neodvracia našu pozornosť od toho, čo príde oveľa neskôr."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk