F1.sk F1.sk

Red Bull o pneumatikách: Nemalo by sa všetko točiť okolo tímov
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull o pneumatikách: Nemalo by sa všetko točiť okolo tímov

V Red Bulle stále pretrváva pocit, že Formula 1 premeškala veľkú príležitosť zlepšiť šou na trati, keď návrat pneumatík s hrubším behúňom zablokovali tímy v hlasovaní na Red Bull Ringu. Paul Monaghan, hlavný inžinier Red Bullu, si preto myslí, že Formula 1 by sa nemala tak veľmi riadiť tým, čo chcú stajne, ale mala by rozhodovať v prospech celého športu.

V samotnom hlasovaní totiž tímy nezaujali postoje podľa toho, či si myslia, že by návrat minuloročnej špecifikácie gúm pomohol divácky zatraktívniť priebeh sezóny, ale skôr podľa toho, či by pomohol alebo uškodil výkonu samotného tímu.

Paul Monaghan potvrdil, že Red Bull hlasoval za zmenu. "Pirelli sa dostalo do pomerne ťažkej pozície. Odvádzajú slušnú prácu, vyhrávajú všetky preteky, pneumatiky na autách držia a musia sa starať aj o svoje bezpečnostné štatistiky."

Talianskemu výrobcovi tak mohlo prekážať nesplnenie posledného bodu, a teda bezpečnosti pneumatík, keďže autá boli primárne vyvíjané tak, aby dobre spolupracovali s novými gumami. U niektorých tímov by zmena mohla spôsobiť veľké problémy, za čo by Pirelli bolo opäť kritizované — pre zmenu druhým táborom na štartovom rošte.

"Je tu riziko, že by bol tento ťah trochu kontroverzný, no my by sme veľmi radi privítali návrat gúm z roku 2018. Nemyslíme si, že to riziko je také veľké, aké si ho niektorí predstavujú," konštatuje Monaghan. "Je to o tom, ako vytvoriť šou. Myslím si, že by sme mali spraviť krok späť a zaujať postoj, pri ktorom sa veci nebudú tak veľmi točiť okolo tímov."

"Mali by sa spýtať, či to tímy zvládnu, ak to bude lepšie pre šou. Podľa nášho názoru áno, zvládli by to. Akceptujeme, že väčšina nehlasovala za to, aby sme to spravili, no my máme trochu iný pohľad na vec ako väčšina," dodal.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk