F1.sk F1.sk

Careyho vraj môže nahradiť Wolff, on v tom vidí len niekoho "bočné úmysly"
zdroj: Mercedes

Careyho vraj môže nahradiť Wolff, on v tom vidí len niekoho "bočné úmysly"

Z Tota Wolffa sa za posledné roky stal uznávaný šéf tímu. Dosiahnuté úspechy z neho dokonca spravili kandidáta na post vo vedení Formuly 1; podľa niektorých zdrojov by práve on mohol byť nástupcom Chasa Careyho a tak viesť šport po boku Seana Bratchesa a Rossa Brawna. Toto Wolff konkurenciu upokojuje a tvrdí, že o post vo vedení F1 nemá záujem.

Špekulácie nechali zvyšné tímy štartového roštu na pochybách, či by sa Toto Wolff nedostal do konfliktu záujmov v prípade, že sa správy ukážu ako pravdivé. Šéf Mercedesu bol totiž jedným z kľúčových hráčov pri zákulisných bojoch o konečnú podobu pravidiel pre rok 2021.

"Zaujímalo by ma, kto to o mne tvrdí?" spýtal sa Toto Wolff v rozhovore pre motorsport.com. "Možno za tým, že tam dosadia moje meno, sú nejaké bočné úmysly, ktoré majú v skutočnosti šíriť pochybnosti. Nič z toho sa však nedeje a ja sa o tú pozíciu neuchádzam."

"V Mercedese som naozaj šťastný. Dostal som plné práva viesť tím ako partner Mercedesu, a to spôsobom, ktorý je v najlepších záujmoch Mercedesu. Užívam si, keď môžem reprezentovať jednu z najväčších svetových značiek a skutočne ma teší, aké v tíme panujú vzťahy a tiež to, aké mám vzťahy s priateľmi z Daimleru," pokračoval 47-ročný Viedenčan.

Napokon zdôraznil, že radšej bude pôsobiť v niektorom z tímov ako dohliadať na šampionát zhora: "Vo svojej podstate som človek, ktorého zaujímajú časy na kolo. Mám rád súťaženie. Čokoľvek, čo teraz niekto šíri, nepochádza odo mňa a nereflektuje skutočnosť."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk