F1.sk F1.sk

Budkowski: Sme tímom, ktorý podáva výkony pod úrovňou svojho potenciálu
zdroj: Renault Sport

Budkowski: Sme tímom, ktorý podáva výkony pod úrovňou svojho potenciálu

Keď Renault získal z Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Marcina Budkowskeho, bolo okolo toho poriadne haló. Špekulovalo sa o tom, že z FIA do tímu prinesie tajné údaje z prostredia iných zoskupení, ale aj ak sa tak v určitej miere náhodou stalo, stajni to nepomohlo.

Renault je v dnešnej Formule 1 až piatou silou, čo treba označiť za značné sklamanie. Má o 20 bodov menej ako McLaren, ktorý súťaží s rovnakým motorom, takže jeho šasi ani zďaleka nie je dobré. 

"Projekt ostáva aj naďalej veľmi sľubný," povedal Budkowski, ktorého slová s odvolaním sa na Auto Hebdo cituje stránka grandprix.com. "Priznávam, že začiatok tohto roka bol ťažší, ako som očakával, ale keď som tu podpisoval zmluvu, tak som nečakal, že to bude jednoduché. Tento šport je brutálny."

"Z môjho pohľadu sme tímom, ktorý podáva výkony pod úrovňou svojho potenciálu. Musíme si však uvedomiť jednu vec: v budúcom roku Mercedes nezdoláme, pretože voči nám majú obrovskú konkurenčnú výhodu a nemáme ani zdroje na to, aby sme sa na nich dotiahli a aby sme ich predstihli."

"Máme potenciál na to, aby sme to v budúcnosti zvládli, ale musíme sa postupne rozbehnúť," hovoril ďalej Poliak, podľa ktorého k tomu vedie množstvo krokov. "Najskôr chcem, aby sme sa jeden na druhého pozreli a mohli si povedať, že s tým, čo máme k dispozícii, odvádzame fakt dobrú robotu. Dnes to takto nie je."

"Ale keď sa to podarí, všetko sa rozbehne a priláka to nových ľudí, nových sponzorov a podobne. Následne príde čas na to, aby sme sa orientovali na top trojicu. Pripravujeme sa na rok 2021," dodal Marcin Budkowski.

Najnovšie z kategórie: Marcin Budkowski

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk