F1.sk F1.sk

Alonso vraj po debakli z Indianapolisu ukončil spoluprácu s McLarenom
zdroj: McLaren Indy

Alonso vraj po debakli z Indianapolisu ukončil spoluprácu s McLarenom

Pred niekoľkými dňami sa objavili správy o tom, že Fernanda Alonsa už v tohtoročnom monoposte McLarenu neuvidíme. Novinke sa však neprikladala veľká pozornosť, pretože priestoru pre to, aby si Alonso zajazdil, by bolo aj tak veľmi málo. Možno v niektorých piatkových tréningoch, ale to by nemalo veľký význam.

"Nemáme v pláne posadiť Fernanda späť do monopostu McLarenu pre F1," povedal šéf McLarenu Andreas Seidl počas rakúskeho víkendu. "Sme veľmi spokojní s Landom a Carlosom. Odvádzajú skvelú prácu a sú našou budúcnosťou. Práve na to sa koncentrujem."

Motorsport Magazine po niekoľkých dňoch celú situáciu rozlúskol a nie je to také jednoznačné, ako by slová Seidla mohli naznačovať. Alonso vraj s McLarenom skončil, k čomu ho primäl debakel z pretekov Indianapolis 500. McLaren na ne prišiel totálne nepripravený a Alonsa priam strápnil.

"Obe strany sa rozhodli, že spoločnú zmluvu už nepredĺžia a priateľsky sa rozídu," informoval uznávaný reportér Mark Hughes, ktorý vzápätí pripomenul nedávne Alonsove slová: "Vidím to tak, že s McLarenom budem spojený ešte dlho."

Aj z tohto rozporu je zrejmé, že niečo sa muselo stať. Zdroj pridáva aj informáciu o tom, že ak sa Alonso vráti do Indianapolisu, tak "pravdepodobne s iným tímom."

"Fernando, podobne ako všetci minulí a súčasní jazdci McLarenu, bude navždy súčasťou rodiny McLaren a udržujeme s ním silný vzťah," povedal hovorca McLarenu. "Nemáme v pláne nasadiť ho v žiadnych ďalších tohtoročných testoch F1, keďže sa koncentrujeme na Carlosa a Landa. Má voľnú ruku v tom, aby využil iné príležitosti, ktoré sa mu v motoršporte núkajú a my ho v tom podporíme."

Alonso v McLarene prvýkrát pôsobil v roku 2007, ale po veľkých rozporoch s Ronom Dennisom tím opustil. Vrátil sa v roku 2015, keď tím začal spolupracovať s Hondou, ale kooperácia príliš neklapala. V stajni ostal do konca roku 2018 a následne odišiel.

Aktuálne sa špekuluje o tom, že v roku 2020 by sa Alonso mohol vrátiť do Formuly 1. Otázne je len to, ktorý tím by ho chcel a súčasne by ho bol schopný zaplatiť.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk