F1.sk F1.sk

Podľa Marka je Verstappen nový Senna: Dnes už tomu nikto neprotirečí
zdroj: TASR/AP

Podľa Marka je Verstappen nový Senna: Dnes už tomu nikto neprotirečí

Max Verstappen na svojom konte nemá ešte ani jednu pole position, ale v nedeľu vybojoval už svoje šieste víťazstvo. Jeho mentor Helmut Marko je z jeho napredovania nadšený a je veľmi rád, že mu ťah s jeho včasným nasadením vyšiel.

"Max ukázal, na akej úrovni jazdí," povedal poradca Red Bullu pre motoršport v rozhovore pre Auto Bild Motorsport. "Keď som v roku 2015 povedal, že tu rastie nový Ayrton Senna, tak ma niektorí odborníci kritizovali za odvážne prirovnanie. Dnes už tomu nikto neprotirečí."

Verstappen má ešte len 21 rokov, no v športe je už piaty rok. Patrí medzi najuznávanejších pretekárov a ak by sedel v Mercedese, možno by už na svojom konte mal aj nejaký ten titul. Red Bull mu však aktuálne nedáva najlepšie auto, takže na to nemá.

Aj preto sa špekuluje, že odíde k strieborným. V zmluve vraj má klauzulu, ktorá mu môže umožniť odchod už po tomto ročníku. "Vzťahuje sa na výkony. Momentálne si nerobím žiadne starosti," skonštatoval Marko.

Hovorilo sa o tom, že Verstappen by vedel výstupnú klauzulu uplatniť v prípade, ak by do letnej prestávky ani raz nevyhral a nebol by medzi prvou trojicou jazdcov. Na Red Bull Ringu však prekvapujúco vyhral a dostal sa aj do prvej trojky, takže jeho šéf je spokojný možno práve preto.

"Nedeľné víťazstvo bol dôležitý krok. Max vie, čo v nás a v Honde v skutočnosti má. Ľudia z Hondy na Red Bull Ringu ukázali, čoho sú schopní," usmial sa Rakúšan. "Prvýkrát v tejto sezóne nasadili nový, agresívnejší motorový softvér, ktorý nám okamžite zabezpečil veľký krok vpred. V Monze nás bude čakať ďalší vývojový krok."

"Aj po stránke šasi sa zlepšujeme každými pretekmi. Teraz viem s určitosťou povedať, že ak ostatní nemajú ideálny víkend, sme v hre."

V Red Bulle sa okrem toho pracuje aj na ďalších veciach. "Aktuálne reorganizujeme náš simulátorový program. Sébastien Buemi, ktorý je v tomto smere našou jednotkou, má niekedy počas víkendov termínové kolízie. Máme tu aj Jaka Dennisa, ktorý vie prevziať túto prácu, ale po odchode Dana Ticktuma chceme postaviť novú štruktúru," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk