F1.sk F1.sk

Binotto sa zastal Vettela
zdroj: Ferrari

Binotto sa zastal Vettela

Šéf Ferrari Mattia Binotto sa v aktuálnom rozhovore postavil na stranu Sebastiana Vettela a zastal sa ho. Pokúsil sa obhájiť ho voči kritike, ktorá sa na jeho adresu spustila v druhej polovici minulej sezóny.

Štvornásobný majster sveta spravil niekoľko chýb, ktoré sme od neho nečakali. "Vždy to boli pretekárske situácie, v ktorých bol absolútne na limite - niekedy dokonca aj za ním," povedal Talian v rozhovore pre Auto Bild Motorsport.

Neradostné obdobie pokračuje aj naďalej a Vettel nevyhral už od minuloročnej Veľkej ceny Belgicka, čo je viac ako 300 dní. V tomto roku sa k triumfu priblížil v Kanade, ale ani to mu nevyšlo.

"Určite to pre neho nie je jednoduché, o tom nemôžeme pochybovať," pokračoval Binotto. "Má sen, ktorým je stať sa majstrom sveta spolu s Ferrari. Nuž a my ho podporujeme v tom, aby ho realizoval."

"Má množstvo skúseností, expertízu, schopnosti. Na jednej strane je to tímový hráč, ale na druhej aj vodcovská osobnosť s množstvom nadšenia pre prácu," skonštatoval Mattia Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk