F1.sk F1.sk

Vymení Williams motory Mercedes za Renault?
zdroj: Twitter/Williams

Vymení Williams motory Mercedes za Renault?

Leto je tradične obdobím, keď sa vo Formule 1 začne špekulovať o všetkom možnom. Väčšinou ide o jazdecké prestupy, ktoré by sa mohli uskutočniť, ale teraz sa objavila aj informácia o možnom "prestupe" tímu k inému dodávateľovi pohonných jednotiek.

Auto Bild Motorsport priniesol správu o tom, že Williams by od roku 2020 mohol začať spolupracovať s Renaultom. Tradičná britská stajňa aktuálne odoberá pohonné jednotky značky Mercedes, ale francúzska alternatíva by pravdepodobne bola lacnejšia. Nie je to však jediný dôvod.

"Chémia medzi Williamsom a Mercedesom už nefunguje," píše Auto Bild Motorsport. "Príčina nezhôd je nasledovná: Williams kategoricky odmieta, že okrem pohonnej jednotky by odoberal celé pohonné ústrojenstvo vrátane prevodovky tak, ako to robí druhý zákazník Mercedesu, Racing Point."

Williams si prevodovku stavia sám, ale podľa ABMS to vôbec nie je ideálne: "Prepočty inžinierov odhadujú, že Williams kvôli tomu stráca na Racing Point približne sekundu na kolo."

Zdroj špekuluje aj o tom, že takto by sa Mercedesu uvoľnili kapacity, ktoré by mohol zaplniť iný tím. Teoreticky vraj máme predpokladať, že záujem o obnovenie starej spolupráce by mohol mať McLaren. To je však ešte hudba vzdialenejšej budúcnosti.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk