F1.sk F1.sk

Kubica sa naďalej trápi, jeho sponzor to vraj zabaliť ešte nechce
zdroj: Twitter/Williams

Kubica sa naďalej trápi, jeho sponzor to vraj zabaliť ešte nechce

Robert Kubica prichádza po každých pretekoch s novými a novými výhovorkami, ktorými sa snaží zmierniť nepríjemnú realitu: v monoposte Williamsu je omnoho pomalší, ako jeho neskúsený kolega George Russell.

"Je ťažké k tomu niečo povedať, keď na víťaza stratíte tri kolá a za kolegom zaostanete o takmer celé kolo," hovoril Kubica po víkendovom podujatí v Rakúsku. "Môžem povedať len to, čo vždy: všade sa kĺžem."

"Pneumatiky zjavne preťažujem, potom nemám grip. Aj keď sa pokúsim zvýšiť tempo, tak to dokážem len počas dvoch alebo troch kôl, pretože potom sa gumy prehrejú a už sa len kĺžem. Kĺzal som sa dokonca aj na výjazde zo siedmej zákruty, kde ideme v päťke alebo v šestke," dodal Poliak.

Za nami je deväť súťažných víkendov a Kubica dostal od najlepších pretekárov už devätnásť kôl. Mnohí fanúšikovia si z neho robia srandu a po pretekoch na Red Bull Ringu ho vyhlásili za Jazdca dňa, aj keď oficiálna stránka F1 sa neskôr vyhovorila na technickú chybu a titul po pár dňoch pridelila Maxovi Verstappenovi.

Ostane v prípade pokračovania v nezdaroch s Kubicom jeho sponzor, spoločnosť PKN Orlen? Niektoré zdroje hovoria o tom, že firma uhradila poplatok len za štart pretekára v prvej časti sezóny.

"Špekulácie týkajúce sa obmedzenia podpory Orlenu v prospech Williamsu nie sú pravdivé," cituje stránka grandpx.news slová hovorcu Orlenu, ktoré mal povedať pre sport.pl. "Kontrakt s tímom platí pre celú sezónu a je úzko spojený s účasťou Roberta Kubicu v pretekoch. Pravidlá financovania a povinnosti tímu sú v ňom presne definované."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk