F1.sk F1.sk

Seidl chce ľudí v McLarene nabádať k riskovaniu
zdroj: Twitter/McLaren

Seidl chce ľudí v McLarene nabádať k riskovaniu

McLaren sa v tomto roku pomerne nečakane prebral a aktuálne má štvrté najrýchlejšie auto. Po tejto pozícii túžil Renault a všeobecne sa očakávalo, že tejto stajni to aj vyjde, avšak realita vyzerá inak. Carlos Sainz a Lando Norris bodujú lepšie ako Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg.

Šéf tohto zoskupenia Andreas Seidl v aktuálnom rozhovore povedal, že svojich ľudí bude naďalej nabádať k riskovaniu. Vďaka tomu by mohlo byť napredovanie stajne možno ešte výraznejšie.

"Som človek, ktorí ľudí povzbudzuje k riskovaniu, čo ich zároveň chráni v prípade, ak sa niečo pokazí," povedal Seidl po Veľkej cene Rakúska. "Treba akceptovať, že sa prihodia aj chyby. Určite je potrebné robiť to tak, aby sme sa im hlavne snažili vyhnúť, prípadne aspoň tak, aby sme sa postarali o ich neopakovanie. Avšak pri pozícii, v akej sme, potrebujeme riskovať."

"Ale na to, aby sme to tak robili, potrebujeme aj určitú dávku sebavedomia, potrebujeme aj určitú kultúru a správneho ducha. To je vec, ktorú potrebujeme spoločne vybudovať, aj keď netvrdím, že je to tu veľmi zlé. Keď sme v tomto roku začali s toľkými dobrými výsledkami, bol som uchvátený. Pozitívne ma prekvapila aj atmosféra a aj to, na akej vlne sa to tu všetko nieslo. Teraz je dôležité pokračovať v uberaní sa týmto smerom."

Seidlov plán vraj spočíva v tom, že ľudí v McLarene chce primäť k vývoju "dobrodružných" a "agresívnych" konceptov tak, ako sa to aktuálne darí Mercedesu.

"Najdôležitejšie je pre mňa to, aby sme produkovali kontinuálny vývoj a aby sme kontinuálne zlepšovanie registrovali tak v sídle tímu, ako aj na trati. Bude dôležité dopriať si čas na to, aby sme si detailne posvietili na metódy, nástroje i na všetko, čo využívame pri vývoji. Práve to je totiž napokon základom pre agresívny vývoj, ktorý je hlavne pri takejto strate, akú máme, požadovaný..."

"Okrem toho treba mať aj potrebnú odvahu na niečo, čo by som označil za riskantné alebo dobrodružné rozhodnutia týkajúce sa konceptu. Ostatné tímy s tým majú množstvo skúseností a v tomto smere si veria, napríklad Mercedes. Súčasne je však dôležité aj to, aby sme aj v oblastiach ako zastávky v boxoch, prípadne stratégie, ukazovali, že vieme bojovať s tými najväčšími. Je totiž jasné, že po stránke výkonu ešte strácame a táto oblasť bude chcieť určitý čas," dodal Andreas Seidl.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk