F1.sk F1.sk

Wolff varuje F1: Nehrajme sa na Ratnera
zdroj: TASR/AP

Wolff varuje F1: Nehrajme sa na Ratnera

Predstavitelia jednotlivých tímov Formuly 1 počas rakúskeho víkendu hlasovali o tom, či sa nevrátime k minuloročným pneumatikám Pirelli. V tejto súvislosti rozvírili množstvo negativizmu, ktorý sa zrodil hlavne v dôsledku veľmi nudnej Veľkej ceny Francúzska.

Šéfa Mercedesu Tota Wolffa to nahnevalo a situácia ho mrzela. Takto sa vraj správať nemôžeme, lebo dopadneme ako slávny britský podnikateľ Gerald Ratner, ktorý počas jedného príhovoru v roku 1991 neslávne skritizoval vlastný produkt, v dôsledku čoho napokon musel zavrieť 2 500 obchodov.

"Nemôžeme sa hrať na Ratnera a šport neustále ohovárať, keď potom prídu ďalšie preteky, ktoré ukážu, že tento šport žije, je spektakulárny, sledujú ho plné tribúny, na trati máme kontroverziu a vidíme fantastický pretekársky šport," povedal Wolff, ktorého slová cituje Autosport.

Rakúšan je pochopiteľne spokojný a na kritiku nemá žiadny dôvod, pretože jeho pretekári vyhrali osem z doterajších deviatich veľkých cien a strieborní si idú po oba majstrovské tituly. Konkurencii však vadí viacero vecí a cítiť aj odliv fanúšikov.

Tentoraz sme však boli svedkami vynikajúceho predstavenia. "Videli sme fantastický pretekársky šport a Pirelli chcem povedať 'bravó'. Boli silní, odolali snahám o manipuláciu a dodali nám produkt, s ktorým sme na to dokázali šliapať až do samého konca."

"V minulom roku sme (v Rakúsku) mali problém s tvorbou pľuzgierov, tentoraz sme však dostali skvelé pneumatiky. Navyše je trochu vtipné, že tí, ktorí sa najviac sťažovali, boli práve tými, ktorí pneumatiku najviac zaťažovali až do samého konca," dodal Toto Wolff na margo Red Bullu.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk