F1.sk F1.sk

Podľa Seidla je aktuálna rýchlosť McLarenu reálna: Nebola to náhoda
zdroj: TASR/AP

Podľa Seidla je aktuálna rýchlosť McLarenu reálna: Nebola to náhoda

Bude McLaren už v každých pretekoch miešať karty na čele stredu poľa, alebo za nedávne výsledky vďačí len podmienkam a okruhom? V tejto otázke má šéf McLarenu Andreas Seidl jasno; Norris so Sainzom podľa neho v Rakúsku jasne potvrdili, že konkurencia by mala s tímom z Wokingu vždy rátať.

"Je fajn, že sme potvrdili, že výkon na Paul Ricard nebola žiadna náhoda," potešil sa po pretekoch Seidl, ktorého tím vo Francúzsku získal šieste a deviate miesto, no v Rakúsku skončil ešte o pozíciu vyššie. "Myslím si, že sme boli jasne štvrtým najrýchlejším tímom. Náskok v šampionáte stredu poľa sme natiahli na dvadsať bodov."

"Asi nikto v tíme po minulom roku nečakal, že by sme mohli spraviť taký pokrok potom, čo sme sezónu uzavreli s deviatym najrýchlejším autom. Ide o potvrdenie skutočnosti, že sa vypláca to množstvo zmien, s ktorými sme vlani začali. Tím odviedol dobrú prácu, keď toto auto dostal na trať. Veľa toho pochopili," zhodnotil 43-ročný Nemec.

Okrem samotných zamestnancov tímu treba podľa Seidla vyzdvihnúť aj prínos bývalých pretekárov Fernanda Alonsa a Stoffela Vandoorna, ktorí intenzívne spolupracovali na vývoji McLarenu MCL34.

"Myslím si, že by sme mali veľkú časť zásluh priznať Fernandovi a Stoffelovi, ktorí presne popísali naše slabiny, a tiež smer, ktorým by sa mal uberať vývoj auta. Teraz sa to vypláca," zdôraznil Seidl. "Pre nás je momentálne prirodzeným cieľom pre tento rok pokračovať vo vývoji auta. Samozrejme, teraz chceme zabezpečiť, že si na nejaký čas túto pozíciu udržíme. Už sme však videli, že sa veci môžu rýchlo zmeniť."

"Stále je to tesný súboj — ten náskok, ktorý sme si vybudovali, v pretekoch nič neznamená. Je dôležité sa príliš nevzrušovať, ostávať ako tím pokorný a koncentrovať sa na slabiny, ktoré auto stále má," uzavrel.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk