F1.sk F1.sk

Organizátori pretekov v Silverstone sa obávajú ďalšieho podujatia v Londýne
zdroj: Mercedes

Organizátori pretekov v Silverstone sa obávajú ďalšieho podujatia v Londýne

Budúcnosť Veľkej ceny Veľkej Británie je stále otázna. Tradičné dejisko pretekov, okruh Silverstone, je uprostred procesu vyjednávania podmienok nového kontraktu. Výsledok rokovaní však ohrozuje správa, že Liberty Media by monoposty Formuly 1 rada videla aj v uličkách Londýna.

Túto možnosť vedenie športu stále vyhodnocuje, nedá sa preto očakávať, že by sa londýnske preteky uskutočnili v blízkom období. Momentálne preto preteky v Silverstone budú vo Veľkej Británii jediné, no v budúcnosti môže dôjsť ku kolízii. Silverstone je od Londýna vzdialený len okolo dvoch hodín cesty, čo by nemusel byť problém, keby sa podujatia konali v rôznych fázach sezóny. To však britské počasie nedovoľuje; optimálne podmienky na zorganizovanie takého veľkého podujatia sú len počas leta.

Šéf okruhu v Silverstone Stuart Pringle pre BBC prezradil, že Liberty Media mu len nedávno oficiálne potvrdila záujem o preteky v Londýne. Pringle to vníma ako veľmi vážny bod, ktorému sa bude treba počas rokovaní venovať. "Británia nie je veľmi veľký ostrov, z pohľadu komerčných výsledkov máme obavy."

"Riziko, ktoré je spojené s organizovaním pretekov F1, sa snažíme dostať pod kontrolu. Táto skutočnosť ho neznižuje," pokračuje Pringle. "V skutočnosti sa to riziko ešte zvýši, a to bol Silverstone pred pár rokmi takmer zlikvidovaný svojimi záväzkami voči F1 a snahami o udržanie Veľkej ceny Veľkej Británie." Silverstone totiž v roku 2009 podpísal s Berniem Ecclestonom zmluvu na celých sedemnásť sezón, pričom poplatky sa mali postupne navyšovať — podľa okruhu až do astronomických výšok. "Nemôžeme si dovoliť vrátiť sa späť do rovnakej pozície."

"Stále však rokujeme. Oni vždy hovorili, že chcú, aby Veľká cena Veľkej Británie bola v Silverstone. My sme vždy hovorili, že ju chceme organizovať," uzavrel.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk