F1.sk F1.sk

V Red Bulle nechápu, prečo boli v Rakúsku takí rýchli
zdroj: Red Bull Content Pool

V Red Bulle nechápu, prečo boli v Rakúsku takí rýchli

Medzi víťazné tímy sezóny 2019 sa cez víkend zaradil aj Red Bull, hoci sa po prvom kole pretekov predpokladalo, že to bude práve Ferrari. Červený býk Max Verstappen vyžmýkal zo svojho monopostu všetko — prekvapil tým aj svojho šéfa Christiana Hornera. Ten si nevie vysvetliť, odkiaľ sa všetka tá rýchlosť vzala.

Red Bull Ring je totižto náročný na výkon pohonnej jednotky. Motory Hondy sa zlepšujú, ale určite sa ešte nevyrovnali pohonným jednotkám Ferrari a Mercedesu. Aj preto Horner po otázkach týkajúcich sa výkonu svojho tímu len krčí plecami.

"V druhej polovici pretekov sme doslova leteli. Auto bolo neskutočne rýchle," poznamenal Christian Horner. "V skutočnosti tomu ale tak úplne nerozumieme. Samozrejme, že novinky, ktoré sme posledných pár pretekov nasadili na auto, začali pomaly spoločne fungovať, ale tieto preteky sme vyhrali tým ťažším spôsobom. Museli sme predbehnúť troch alebo štyroch našich hlavných rivalov a Max presne to aj urobil."

V Milton Keynes teraz inžinieri skúmajú dáta a snažia sa z nich vyčítať, čo monopostu RB15 tak vyhovovalo. Ak sa podarí nájsť odpoveď a aspoň sčasti ju využiť aj na nasledujúcich podujatiach, rakúsky tím môže pozbierať ešte veľa pódií a možno aj nejaké víťazstvá.

Helmut Marko by bol veľmi rád, keby tých víťazstiev bolo aspoň päť — svojmu tímu to dáva za tohtoročný cieľ, hoci Christian Horner je v tomto smere opatrnejší. "Vždy sa koncentrujeme len na jedny preteky. Teraz sme zaznamenali víťazstvo s Hondou, čo je pre nich skvelý moment. Myslím, že za posledných 27 rokov vyhrali už len raz, takže sa na tom budeme snažiť stavať. Aj naďalej budeme do auta pumpovať výkon a pôjdeme naplno. Prvý cieľ sme však už splnili."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac