F1.sk F1.sk

Ferrari: Leclerc mi pripomína mladého Laudu
zdroj: Ferrari

Ferrari: Leclerc mi pripomína mladého Laudu

Kariéra Charlesa Leclerca nabrala raketové tempo, keď už po jednej sezóne vo Formule 1 zamieril do Ferrari, do najúspešnejšieho tímu všetkých čias. Vo veľkej stajni sa však určite nestratil. Od začiatku sezóny ukazuje svoju rýchlosť, čím očaril i syna Enza Ferrariho Piera.

Dvadsaťjedenročný mladík síce ešte nevyhral, ale dokázal získať dve kvalifikačné prvenstvá a už stihol zatieniť aj svojho tímového kolegu. Pretekár jazdeckej akadémie Ferrari má našliapnuté na to, aby sa stal ďalšou hviezdou Scuderie.

"Viete, koho mi na Spielbergu pripomenul?" spýtal sa v rozhovore pre noviny Il Resto del Carlino Piero Ferrari, aby si hneď odpovedal: "Mladého Nikiho Laudu. Prost, Schumacher, Alonso či Vettel — oni všetci zamierili do Maranella už ako majstri sveta, Leclerc však ide v šľapajách Nikiho Laudu. Už teraz je pre Ferrari oporou. Dúfam, že čoskoro zvíťazí. Formula 1 potrebuje dobré príbehy a rovnosť šancí. Je to pre dobro všetkých."

Ferrari si aj pred sezónou 2019 kládlo len tie najvyššie ciele, a teda konečne zdolať súperov z Mercedesu. Hoci splniť to sa už zdá byť takmer nemožné, Ferrari vidí dôvod na radosť.

"S Vettelom a Leclercom sme za posledný mesiac získali dve pole positions a v oboch prípadoch sme o víťazstvo bojovali až pod šachovnicovú vlajku. Hoci čelí aj kontroverziám, tím odpovedá na všetky ťažkosti. A to je dobré," doplnil Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk