F1.sk F1.sk

Binotta mrzí, že tímy zablokovali návrat vlaňajších gúm: Mali sme s tým niečo spraviť
zdroj: Mercedes

Binotta mrzí, že tímy zablokovali návrat vlaňajších gúm: Mali sme s tým niečo spraviť

Najväčšie problémy Mercedesu z minulého roka nevyriešili inžinieri v Brackley a Brixworthe, ale odborníci v továrňach Pirelli, čo strieborné šípy vysunulo do pozície jednoznačnej jednotky šampionátu. Niektoré tímy preto požiadali o návrat pneumatík s hrubším behúňom. Iniciatíva nebola úspešná, čo mrzí hlavne šéfa Ferrari Mattiu Binotta, ktorý verí, že Formula 1 zahodila veľkú príležitosť vyrovnať sily v štartovom poli.

"Videli sme dobré súboje. Súboje sú obyčajné pekné, keď tu nie je auto, ktoré by výkonnostne výrazne prevyšovalo ostatné. Z tohto pohľadu to bol výborný víkend," hodnotil Binotto. "Myslím si, že sme prepásli veľkú príležitosť, keď sme o pneumatikách rozhodli takto. Podľa mňa sme s tým mali niečo urobiť."

"Niekedy veľa diskutujeme, no nekonáme. Aj tak mám však pocit, že je to škoda, že sme pre zvyšok sezóny nezmenili špecifikáciu pneumatík. Bola by to skvelá príležitosť na vyrovnanie štartového poľa," vyhlásil azda najväčší zástanca návratu gúm s hrubším behúňom.

Veľká cena Rakúska ponúkla pekné divadlo aj napriek tomu, že sa špecifikácia pneumatík nezmenila. Christian Horner však zdôrazňuje, nedeľa na Red Bull Ringu nedokázala, že by snaha o návrat minuloročných pneumatík bola neopodstatnená. Štartové pole vyrovnali skôr problémy Mercedesu, ktorý nestíhal chladiť svoju pohonnú jednotku.

"Podľa mňa sú s gumami stále problémy. Tu to bolo veľmi špecifické," myslí si Horner. "Treba sa pozrieť na niekoľko pretekov za sebou. Už sme však hlasovali a je jasné, na čom sme."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk