F1.sk F1.sk

Pat Fry opúšťa McLaren, zamieriť môže do Williamsu
zdroj: Twitter/McLaren

Pat Fry opúšťa McLaren, zamieriť môže do Williamsu

Na vedúcich pozíciách v McLarene dochádza k ďalšej zmene. Hoci samotné vedenie tímu ešte nič oficiálne nepotvrdilo, viacerí insideri informujú o okamžitom odchode Pata Frya z pozície šéfa inžinierov, ktorú zastával od septembra minulého roka.

Fry sa do McLarenu vrátil, aby vypomohol na technickom oddelení pred príchodom Jamesa Keya a Andreasa Seidla, kľúčových osobností pre budúcnosť tímu.

Fry úzko spolupracoval s Andreom Stellom na vývoji aktuálneho monopostu MCL34, a zdá sa, že veľmi úspešne. Od marca, keď sa skončila nútená dovolenka James Keya po odchode z Toro Rosso, je však Fry priamym podriadeným nového technického riaditeľa. Podľa všetkého Fry teraz oznámil, že opäť plánuje z McLarenu odísť.

Nie je známe, či je za odchodom skúseného inžiniera záujem zo strany iného tímu, no známy novinár Joe Saward konštatuje, že viacerým stajniam by sa zišiel "odborník jeho kalibru". Najviac však Williamsu, ktorý má po už oficiálnom odchode Paddyho Lowa neobsadenú pozíciu technického riaditeľa. Ak by sa však Fry nedokázal s McLarenom dohodnúť na skoršom uvoľnení, k novému tímu by sa pravdepodobne mohol pripojiť až na konci roka 2019.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk