F1.sk F1.sk

Brundle hodnotí verdikt komisárov: Víťazstvo zdravého rozumu a F1
zdroj: TASR/AP

Brundle hodnotí verdikt komisárov: Víťazstvo zdravého rozumu a F1

Na verdikt komisárov sme po Veľkej cene Rakúska museli čakať tri hodiny, len aby sme sa dozvedeli, že sa poradie pretekárov v cieli nebude meniť. Práve z momentov po pretekoch sa stala téma týždňa rovnako, ako tomu bolo po Veľkej cene Kanady. Tentoraz však komisári obišli lepšie, namiesto kritiky prichádza chvála, a to aj od uznávaného komentátora Martina Brundla.

Martin Brundle hodnotí udalosti uplynulého víkendu už tradične vo svojom stĺpčeku pre stránku Sky Sports: "Veľká cena Rakúska 2019 mala všetko okrem vypadnutí a výjazdov bezpečnostného vozidla. Nabudúce, keď budeme svedkami pokojnej procesie alebo niečoho strhujúceho, musíme pri svojich hodnoteniach zohľadniť aj uplynulých desať dní a dvojičku pretekov vo Francúzsku a v Rakúsku," reaguje na kritiku z radov fanúšikov, ktorej bolo ešte pred týždňom neúrekom.

Aj napriek strhujúcim pretekom jej mohlo byť požehnane aj teraz. "Spadol mi kameň zo srdca, keď komisári po prešetrení manévru v tretej zákrute a kontaktu medzi Maxom Verstappenom a Charlesom Leclercom vyhlásili, že šlo o pretekársky incident. Bolo to víťazstvo zdravého rozumu a Formuly 1," vyhlásil Brundle. "Súcitím však s Ferrari. O tomto čase už mohli mať na konte tri víťazstvá, no na chuť víťazného šampanského si ešte budú musieť počkať."

"V Kanade som mal pocit, že Sebastianovi Vettelovi bolo neprávom odoprené potenciálne víťazstvo, keď dostal trest (hoci treba povedať, že Lewis Hamilton by sa mohol dostať dopredu aj v priamom súboji). Leclerc mal v Bahrajne vyhrať, nebyť problémov so spoľahlivosťou. V každom prípade Vettel mal byť pripravený pozbierať zvyšok."

"V dvoch z posledných troch pretekov Ferrari ťahalo pri rozhodnutiach komisárov za kratší koniec. Hoci boli sklamaní a stáli za svojím pilotom, napokon prehovorili ako praví pretekári. Pre dobro tohto športu. Skláňam sa pred nimi a o to viac sa budem tešiť, keď nabudúce vyhrajú. Hlavne, keď Leclerc získa svoje prvé víťazstvo," prezradil Brundle.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac