F1.sk F1.sk

Brawn: Klobúk dolu pred Ferrari
zdroj: Ferrari

Brawn: Klobúk dolu pred Ferrari

Hoci Mattia Binotto pred vypočutím Maxa Verstappena a Charlesa Leclerca jasne deklaroval, že očakáva trest pre skôr menovaného pilota, keď padol neutrálny rozsudok, Ferrari oznámilo, že sa odvolávať nebude. Vyhlásením prekvapil, Rossa Brawna veľmi príjemne.

Ďalšie naťahovanie sa nad pravidlami totiž Formule 1 nijako nepomôže. Sú to práve súboje, aké sme videli v Spielbergu, čo stále drží divákov pri Formule 1. "Klobúk dolu za to, že sa rozhodli neodvolať voči rozhodnutiu komisárov — pre dobro tohto športu."

"Pre Ferrari to bol ďalší víkend plný sklamania, keď ukázalo, že dokáže bojovať aj s Mercedesom," hodnotil preteky Ross Brawn, niekdajší technický riaditeľ Ferrari. "Mattia Binotto a jeho tím si však môžu z víkendu odniesť aj niekoľko povzbudivých momentov."

"Ferrari je určite konkurencieschopnejšie než v Španielsku, Charles Leclerc sa zlepšuje a tiež Sebastian Vettel má za sebou sebavedomý výkon po jeho problémoch v kvalifikácii — tie výrazne znížili jeho šancu na víťazstvo," pochválil taliansku stajňu jeden z trojice šéfov Formuly 1. "Scuderia má pred sebou ešte nejakú prácu, ale tím je na správnej ceste a som si istý, že čoskoro začne žať výsledky svojej práce."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Magazín

Pozri viac