F1.sk F1.sk

Rozhodnutie komisárov Leclerca popoženie vpred, myslí si Binotto
zdroj: Pirelli Motorsport

Rozhodnutie komisárov Leclerca popoženie vpred, myslí si Binotto

Charles Leclerc mal už dvakrát veľmi blízko k svojmu debutovému triumfu, no v oboch prípadoch o prvú priečku napokon prišiel. Mattia Binotto však nepredpokladá, že by to Monačana zrazilo na kolená; práve naopak. Za svojím prvým víťazstvom teraz pôjde s ešte väčšou dravosťou ako doposiaľ.

"Myslím si, že nebude ťažké ho povzbudiť," hovoril po pretekoch Mattia Binotto. "Podľa mňa je už pripravený na ďalšie preteky. Ešte viac ho to popoženie za prvým víťazstvom vo Formule 1."

"Určite mu je ľúto toho, ako to dopadlo. Myslím si, že po kvalifikácii to vyzeralo veľmi optimisticky a preteky mal už po pár kolách pod kontrolou — videl sa v dobrej pozícii," pokračoval dlhoročný zamestnanec a spolupracovník Ferrari. "Toto je však na tomto športe dobré: šachovnicová vlajka prichádza len na konci pretekov a dovtedy sa môže stať čokoľvek."

Leclerc sa podľa Binotta nebude dlho zožierať neúspechom: "Myslím si, že ho už zaujímajú ďalšie preteky. Berie ich ako ďalšiu výzvu. Je veľmi hladný, som preto presvedčený, že skôr či neskôr príde jeho čas."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk