F1.sk F1.sk

Podľa Hülkenberga v Rakúsku "nič nefungovalo"
zdroj: Renault Sport

Podľa Hülkenberga v Rakúsku "nič nefungovalo"

Preteky v rakúskom Spielbergu sa značne odlišovali od tohtoročného priemeru. Viacero tímov, ktoré mali v doterajšej časti sezóny problémy, zahviezdilo, zatiaľ čo iným sa prekvapivo nedarilo. Prekvapení zostali aj piloti Renaultu; nech robili čokoľvek, auto nedokázali dostať pod kontrolu.

Podľa Nica Hülkenberga sa Renault R.S.19 správal veľmi zvláštne, čo bolo hlavnou príčinou za ziskom len dvanásteho a trinásteho miesta, a nabratím pomerne veľkej straty na najväčších súperov v Pohári konštruktérov z McLarenu.

"Dá sa to zhrnúť tak, že nič poriadne nefungovalo," vyhodnotil pôsobenie Renaultu na Red Bull Ringu Hülkenberg. "S autom sme mali veľké problémy. A tiež s brzdami. V pretekoch sa začali objavovať ďalšie, auto sa správalo veľmi zvláštne, akoby sa dalo brzdiť len naplno alebo vôbec. Niekedy bolo ťažké dostať auto pod kontrolu. Dokonca aj pri jazde na rovinke som mal pocit, že predok je veľmi odľahčený — akoby som jazdil v tesnom závese za iným autom. Určite to nebolo jednoduché."

"Alfy neboli ďaleko, ale ísť v zákrutách za iným autom bolo ťažké a nemali sme dostatočnú rýchlosť na to, aby sme ich predbehli," ozrejmil Hulk. "Tieto problémy boli dosť špecifické a pre nás nové. Prekvapili nás, bolo to trochu zvláštne."

Nemecký pretekár dúfa, že o dva týždne v Silverstone sa veci vrátia do starých koľají. "Po minulé roky som si v Rakúsku všimol, že je to tak trochu špecifický okruh. V posledných sezónach sa nám tu s Renaultom nikdy poriadne nedarilo, takže dúfam, že to bolo len kvôli tomuto okruhu. Cez týždeň sa musíme poriadne ponoriť do všetkých údajov a pozrieť sa, čo sa to vlastne stalo."

"Naozaj dúfam, že cez týždeň na niečo prídeme," nadviazal na svojho kolegu Daniel Ricciardo. "Zatiaľ čo na Le Castellet bolo oveľa veternejšie, necítil som, že by ma vietor nejako obmedzoval. Počas pretekov tu som však mal pocit, akoby som šiel cez masívne turbulencie."

"Niečo nebolo na našom aute v poriadku. Čo to bolo, to ešte netušíme, no chcem veriť, že niečo zistíme. Zatiaľ zostávam optimistom, že si povieme: 'Aha! Tak v tomto bola chyba!' a v Silverstone sa budeme smiať," doplnil austrálsky Honey Badger.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Magazín

Pozri viac