F1.sk F1.sk

Grosjean spadol na úroveň Williamsov: Nemal som žiaden grip — akoby pršalo
zdroj: Haas

Grosjean spadol na úroveň Williamsov: Nemal som žiaden grip — akoby pršalo

Sezóna 2019 je pre Haas ako jazda na horskej dráhe. Zatiaľ čo na jednom okruhu auto nemá s pneumatikami žiadne problémy, o pár dní neskôr si inžinieri len márne lámu hlavy nad tým, kde nájsť aspoň nejaký grip. Práve to bol prípad Veľkej ceny Rakúska. Hoci v Spielbergu bolo slnečno a teplo, Grosjean mal zo správania monopostu pocit, že prší.

"Bolo to veľmi, veľmi, veľmi… nekonečne komplikované," hodnotil rozčarovaný Romain Grosjean v rozhovore pre Motorsport Week. "Nájdeme riešenie, nakoniec ho nájdeme, no bude nám to chvíľu trvať."

"V úvode pretekov sme bojovali s Williamsami. Kevinovi som hovoril, že som mal pocit, akoby prvých pár kôl pršalo. Nemal som vôbec žiaden grip — ani vpredu, ani vzadu. Bolo to veľmi, veľmi ťažké. Ani balans nebol dobrý. Na Le Castellet bol náš balans OK, ale tu sme boli pomalí a balans nám chýbal. Nemali sme rýchlosť," ponosoval sa pilot Haasu.

Monopost VF-19 mal problémy predovšetkým v pretekoch, keďže v kvalifikácii sa Kevinovi Magnussenovi podarilo dostať do Q3 a dokonca zajazdiť piaty najrýchlejší čas. Grosjeanovi však auto nesedelo ani v sobotu.

"Z kvalifikácie nemám žiadne dobré pocity, vždy niečo nefunguje. Moje kolo v Q2 bolo až na tretiu zákrutu perfektné. Stratil som tam tri desatiny, lebo mi ustrelila predná časť. Neviem si to vysvetliť. Kevin je v kvalifikácii naozaj dobrý, odviedol fenomenálnu robotu," konštatuje Grosjean. "V pretekoch to bolo úplne naopak. Podarilo sa mi dostať do lepšieho tempa, ale striedalo sa to. Jedno kolo bolo dobré, ďalšie nanič, niektoré OK, iné nie, potom nedotáčavosť, v ďalšej zákrute zas pretáčavosť. V takom aute si sebavedomie nevybudujete."

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk