F1.sk F1.sk

Norris si zabojoval aj s Hamiltonom: Vedel som, že môžem viac riskovať
zdroj: Twitter/McLaren

Norris si zabojoval aj s Hamiltonom: Vedel som, že môžem viac riskovať

Po prepočítaní trestov a štartových pozícií bol Lando Norris trochu sklamaný, že mu ušla štvrtá priečka, keďže Lewis Hamilton napokon klesol len o dve miesta. Na štarte si to však mladý Brit vynahradil, aj keď len na malú chvíľu; v prvej zákrute predbehol úradujúceho majstra sveta, s ktorým v prvom kole zviedol pekný súboj.

Hamilton musel najskôr obísť takmer stojaceho Maxa Verstappena, čo ho pribrzdilo. Do zákruty Nikiho Laudu tak šiel bok po boku s Norrisom. "Prvé kolo bolo z toho najlepšie!" usmieval sa pilot McLarenu. "Ako tím zvykneme mať dobré štarty, to len ja som v posledných pár prípadoch spravil chyby. Na okruhu Paul Ricard to však bolo slušné, hoci nie dostatočne, no tento víkend som mal dobrý štart."

Na vonkajšej strane prvej zákruty Norris netušil, či ho Hamilton nevytlačí, ale nakoniec sa spoľahol na fakt, že Hamilton bojuje o titul. "Do jednotky som šiel rozmýšľajúc — vyjdem mimo, nevyjdem mimo. Lewisovi som však veril, že nespraví nič hlúpe. Ja môžem riskovať viac ako on vo svojej pozícii. Obišiel som ho teda po vonkajšej strane, čo určite nebolo ľahké."

Hamilton využil vzduchovú clonu a postupne začal Norrisa predbiehať. Ten sa ešte pokúsil vrátiť do súboja v tretej zákrute, v ktorej sa natlačil na vnútornú stranu. "Je škoda, že sa mi nepodarilo udržať pred Lewisom. Bolo to frustrujúce, lebo oni sú na rovinkách rýchli. Odhliadnuc od toho sme však v prvom kole odviedli dobrú prácu."

"Potom sme už len kontrolovali rýchlosť, snažili sa dostať cez Alfu," pokračoval Norris pripomínajúc, že jeho súboj s Hamiltonom šikovne využil Kimi Räikkönen, "pretože sme vedeli, že máme dobré pretekové tempo. Len sme manažovali pneumatiky, aby sme došli až do cieľa."

Tínedžer z Bristolu sa do ničoho nehrnul: "Uvedomoval som si, že mám čas, že sa dá získať dobrý výsledok aj inde ako v prvých zákrutách. Treba sa dostať do cieľa, naučiť sa, ako pracovať s batériou a pneumatikami. Dá sa toho získať viac ako len jedna pozícia v prvej zákrute a pritom hlúpo riskovať. Vtedy som spadol nižšie, než som si želal, ale z dobrých dôvodov som si vybral bezpečnejšiu alternatívu. Ak na to chcem zatlačiť a potrebujem to, viem sa dostať dopredu."

Max Verstappen sa po nezdare na štarte musel doťahovať. Cestou bolo treba predbehnúť aj Landa Norrisa v McLarene. "Max mal spočiatku problémy ma predbehnúť, ale však napokon vyhral, takže môžeme vidieť, akú mal veľkú rýchlostnú výhodu. Aj napriek tomu to ale nemal ľahké."

Dvojica, ktorá spolu trávi veľa voľného času aj na pretekárskych simulátoroch, si to teraz mohla rozdať naostro. "Bolo fajn si s ním zapretekať, bolo vidno, kde oni získavajú a kde na nich možno rýchlostne až tak nestrácame. Krátko som si zapretekal s chlapcami, ktorí sú rýchlejší ako my, no napokon presne to chceme robiť. Ak budeme pokračovať v tvrdej práci, jedného dňa ich môžeme aj poraziť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Magazín

Pozri viac