F1.sk F1.sk

Rosberg najprv hovoril, že Verstappen musí dostať trest, napokon mal z verdiktu radosť
zdroj: Red Bull Content Pool

Rosberg najprv hovoril, že Verstappen musí dostať trest, napokon mal z verdiktu radosť

Nico Rosberg pred troma týždňami vehementne obhajoval trest pre Sebastiana Vettela, no po Veľkej cene Rakúska sa tešil zo skutočnosti, že Max Verstappen potrestaný nebol.

Keď komisári potvrdili svoj verdikt, Rosberg na Twitteri napísal: "Áno!! Toto radí vidíme! F1 potrebuje skvelý pretekársky šport a menej trestov!"

Nemcove slová vyzneli rozporuplne a hlavne od fanúšikov Ferrari si vypočul svoje. Celé je to o to zvláštnejšie, že krátko po pretekoch vo svojom live-videu avizoval, že Verstappen sa previnil a mal by byť potrestaný.

"Myslím si, že Verstappen si víťazstvo zaslúžil, lebo bol jednoducho super," skonštatoval Rosberg. "Ale musím povedať aj inú vec: aj keď to možno znie hlúpo. Myslím si, že Max úmyselne vyšiel ďaleko von a zatáčal veľmi neskoro."

"Vďaka skúsenostiam z predchádzajúceho kola vedel, že toto je jeho jediná šanca na víťazstvo. Pri prvom pokuse nechal vonku veľa miesta a Leclerc vďaka tomu mohol kontrovať. Následne teda vedel, že ho musí vytlačiť. Zatáčal veľmi neskoro. Bol ďaleko za svojou zvyčajnou stopou, pričom zvyčajne ten 'apex' triafal veľmi presne."

"A keďže bol tak ďaleko mimo svojej zvyčajnej stopy, tak v dôsledku toho si myslím, že bohužiaľ mal byť potrestaný," hovoril ďalej Nico Rosberg, ktorému sa to síce príliš nepozdávalo, ale riadil sa len výkladom pravidiel: "Chceme však vidieť poriadny pretekársky šport a takéto súboje koleso na koleso."

Celkovo vraj Ferrari spravilo ďalšiu strategickú chybu. Jeho jazdci nemali štartovať so softami, ale s mediumkami. "Charles štartoval s mäkkými gumami, čo bol najväčší problém. Len toto napokon Verstappenovi na konci dalo šancu. Ak by Leclerc štartoval s mediumkami, bol by pred koncom ďaleko vpredu," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk