F1.sk F1.sk

Haas po dobrej sobote v pretekoch opäť totálne vybuchol, v tíme to nechápu
zdroj: Pirelli Motorsport

Haas po dobrej sobote v pretekoch opäť totálne vybuchol, v tíme to nechápu

Americký tím Haas v Rakúsku totálne zlyhal. Ešte kvalifikácia pritom ukazovala, že auto má rýchlosť, veď ako inak by Kevin Magnussen dosiahol piaty najlepší čas? Pri dlhých jazdách to však už nefungovalo.

Magnussen prišiel do cieľa na devätnástom mieste a zdolal len Roberta Kubicu. Pochopiteľne doplatil na zlyhanie na štarte a trest prejazdom boxovou uličkou, ale na najlepších stratil tri celé kolá! Romain Grosjean skončil takisto hlboko v poli porazených a patrilo mu konečné šestnáste miesto.

"Takto si krúžiť, tak to je úžasné - pochopiteľne v negatívnom zmysle slova," krútil hlavou šéf tímu Günther Steiner. "Mať po piatom mieste z kvalifikácie takéto preteky, tak na to nemôžem povedať nič iné, ako to, že ide o sklamanie."

"Naďalej na tom pracujeme a pokúšame sa lepšie pochopiť, prečo sú u nás tak viditeľné zmeny medzi kvalifikáciou a pretekmi. Nerozumieme tomu, aktuálne nemáme ani šajnu," dodal rodák z Talianska.

Magnussen toho začína mať plné zuby, veď v posledných troch veľkých cenách skončil dvakrát sedemnásty a raz devätnásty. "Po piatom mieste z kvalifikácie sme v pretekoch jednoducho nemali absolútne žiadne tempo," uviedol Dán. "Po takej veľmi dobrej sobote je to sklamanie. Je to čudné, frustrujúce. Nič nefungovalo, cítil som sa beznádejne."

Haas nebodoval už v treťom víkende v rade a medzi konštruktérmi mu so ziskom šestnástich bodov patrí predposledné deviate miesto. Toro Rosso má 17 bodov, Racing Point 19, Alfa Romeo 22.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk