F1.sk F1.sk

Vettel sa musel uspokojiť so štvrtým miestom, chyba v boxoch ho pripravila o pódium
zdroj: Ferrari

Vettel sa musel uspokojiť so štvrtým miestom, chyba v boxoch ho pripravila o pódium

Sebastian Vettel jazdil v Rakúsku pomerne dobre, ale doplatil na smolné okolnosti. V kvalifikácii mal technické problémy a v pretekoch ho Ferrari povolalo do boxov bez toho, aby mal pripravené pneumatiky.

Nemec skončil v sobotu desiaty, no vďaka trestu Kevina Magnussena štartoval z deviatej pozície. Po štarte rýchlo poskočil na šiestu a do cieľa prišiel štvrtý, ale mohlo to dopadnúť aj lepšie. Valtteriho Bottasa za istých okolností mohol zdolať.

"Ak by som štartoval z lepšej pozície, boli by to iné preteky," povedal Sebastian Vettel. "Keď ste počas víkendu takí silní a napokon nemáte šancu bojovať o víťazstvo, tak je to trpké."

Vettel nakoniec presedlal na dve zastávky v boxoch, išiel stratégiou soft/hard/soft. Chvíľu to vyzeralo na zvláštne riešenie, ale nakoniec mu takmer vynieslo pódium. Prečo Ferrari konalo takto?

"So softami sme na tom boli veľmi dobre, ale s bielymi gumami (hard, pozn. red.) nám chýbalo tempo. Mali sme problém udržať ich v optimálnom pracovnom okne. Druhú zastávku sme nemali v pláne - po prvom stinte sme si nemysleli, že ešte pôjdeme do boxov. Mohol som ostať na trati, ale moje tempo nebolo práve najlepšie. Na konci som potreboval ešte jedno kolo a dostal by som aj Valtteriho."

"Celkovo to bol pre nás ako tím lepší víkend, aj keď za to do veľkej miery vďačíme okruhu. Pre ďalšie veľké ceny pripravujeme nové súčiastky, ktoré nás azda posunú o pár krokov vpred," dodal Sebastian Vettel.

Nemecký pretekár napokon doplatil práve na spomínanú chybu v boxoch, kvôli ktorej stratil vyše tri sekundy. Inak by sa mu Bottas s veľkou pravdepodobnosťou neubránil a mohol byť na pódiu.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk