F1.sk F1.sk

Bottas: Dnes sme ani nemohli pretekať
zdroj: TASR/AP

Bottas: Dnes sme ani nemohli pretekať

Obaja piloti Mercedesu by si boli počas pretekov želali, aby mohli využiť agresívnejšie motorové režimy, no inžinieri držali ich prsty čo najďalej od tlačidiel zvyšujúcich výkon. Bottas opakuje slová svojho kolegu o problémoch s teplotami pohonnej jednotky — kvôli nim vraj Mercedes vôbec nemohol pretekať.

"Veľmi často sme museli schádzať z plynu. V pretekoch sme nemohli využívať žiaden z lepších motorových režimov," vysvetľoval Valtteri Bottas. "Stále sme sa držali na tých šetrných — kvôli prehrievaniu. Mal som pocit, že sme dnes ani nemohli pretekať."

Chladenie auta bolo ľahšie, keď Bottas nemusel nikoho nasledovať, čo platilo pre väčšiu časť pretekov. "Bolo preto fajn, že som mal pred sebou voľnú trať. Za týchto okolností ma teší, že sa mi podarilo dostať na pódium a na Lewisa získať pár bodov."

"Dnešné problémy boli väčšie, než sme čakali. Vedeli sme, že to bude ťažké a že budeme musieť schádzať z plynu, ale nečakali sme, že až do takej miery," konštatuje rodák z Nastoly.

Mercedes sa snažil čo najviac ochladiť svoju pohonnú jednotku, čo sa mu nepodarilo aj napriek tomu, že obetoval veľkú časť aerodynamickej efektivity. "Okrem toho sme veľa stratili aj na aerodynamike. Všetko sme otvorili na maximum, takže z pohľadu aerodynamiky to bola veľká strata. Väčším problémom však bolo to plachtenie."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk