F1.sk F1.sk

Verstappen si ponechal rakúske víťazstvo: Komisári ho omilostili
zdroj: TASR/AP

Verstappen si ponechal rakúske víťazstvo: Komisári ho omilostili

Po dlhočiznom čakaní sme sa o 19:46 dočkali verdiktu rakúskych komisárov. Tí skonštatovali "no further action" a Maxa Verstappena za mierne vyblokovanie Charlesa Leclerca nepotrestali.

Incident sa zrodil ešte o 16:31 a na verdikt sme čakali tri hodiny a pätnásť minút. Holandský pretekár bol obvinený z porušenia Článku 38.1 Športových pravidiel Formuly 1 a prídavku L, kapitoly IV, Článku 2 Medzinárodného športového kódexu.

Komisári si na vypočúvanie predvolali oboch pretekárov a rovnako aj zástupcov oboch tímov, športového riaditeľa Ferrari Laurenta Mekiesa a tímového manažéra Red Bullu Jonathana Wheatleyho. Následne skonštatovali, že "obe autá prechádzali zákrutu bok po boku, ale jednoznačne tam nebolo dosť miesta na to, aby to obe zvládli."

"Krátko po prejdení vrcholu zákruty, konkrétne na výjazde z nej, sa zrodil kontakt oboch áut. Pri zohľadnení všetkých okolností si nemyslíme, že niektorý z jazdcov bol kompletne alebo väčšinovo vinný. Túto situáciu preto považujeme za pretekársky incident," stojí vo verdikte.

Komisári dodávajú, že podľa Článku 15 Medzinárodného športového kódexu a podľa Článku 9.1.1 Justičných a disciplinárnych pravidiel existuje priestor odvolať sa. Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto však okamžite povedal, že jeho strana toto právo nevyužije.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk