F1.sk F1.sk

Verstappen: Aký má zmysel jazdiť v F1, ak toto nie je povolené?
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: Aký má zmysel jazdiť v F1, ak toto nie je povolené?

Nedeľné preteky v Rakúsku ponúkli vynikajúce divadlo. Hrozí však, že sa opäť o víťazovi rozhodne od zeleného stola. Rozhodujúci manéver, ktorým sa Max Verstappen dostal pred Charlesa Leclerca, totižto prešetrujú komisári. Holanďan celému vyšetrovaniu nerozumie; ak by v tomto prípade padol trest, piloti by vraj spravili lepšie, ak by na preteky ani nechodili.

"Toto je tvrdý pretekársky šport, inak by sme mohli ostať doma," zneli prvé slová Maxa Verstappena, ktorými reagoval na avizované predvolanie ku komisárom. "Ak tieto veci nie sú dovolené, aký má význam byť vôbec v F1?"

Verstappen sa k manévru na Charlesa Leclerca dostal až tri kolá pred koncom. Predtým si musel presekať cestu cez takmer celú prvú polovicu štartového poľa, keď mu absolútne nevyšiel štart. Leclerc tak s prehľadom mohol kontrolovať preteky; Mercedesy mu veľké problémy nespôsobovali.

"Celkovo to boli dobré preteky," konštatoval Leclerc. "Na konci som mal o trochu väčšiu degradáciu, než sme čakali, a Max sa dotiahol. Nechám komisárov, nech rozhodnú. Z auta to vyzeralo pomerne jasne, neviem však, ako to vyzeralo zvonku. Uvidíme, aké bude rozhodnutie."

Podľa svojich slov "nahnevaný" Leclerc následne vysvetlil, prečo by mal podľa neho Verstappen dostať trest, keď poukázal na to, čo sa stalo v predchádzajúcom kole: "Bol som na vonkajšku rovnako ako to kolo predtým. Ono bolo úplne v poriadku, na výjazde mi nechal miesto o jednej šírke auta, no v tom ďalšom kole to nespravil." A tým si mal nedovolene pomôcť. "Musel som vyjsť mimo a nemal som šancu sa vrátiť nazad. Je to škoda."

Komisári vypočujú oboch aktérov o 18:00.

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk