F1.sk F1.sk

Wolff vraj s Verstappenom nekomunikoval
zdroj: Red Bull Content Pool

Wolff vraj s Verstappenom nekomunikoval

Auto Motor und Sport priniesol vyjadrenia Helmuta Marka, ktorý priznal, že Max Verstappen má v zmluve výstupnú klauzulu. Naznačil, že ju bude môcť uplatniť a možno teda Red Bull opustí.

O detailoch nič nevieme, ale špekulovalo sa o dvoch veciach: buď do letnej prestávky nebude na prvých troch miestach medzi jednotlivcami alebo do daného okamihu nevyhrá ani jedny preteky. Ak sa to splní, môže zmluvu vypovedať.

Otázku týkajúcu sa tejto témy dostal Verstappen aj po sobotňajšej kvalifikácii. Vie prezradiť nejaké detaily? "Čo myslíš kamoš? Samozrejme, že nie," odpovedal zvedavému novinárovi.

S témou bol konfrontovaný aj športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorý by vraj Verstappena chcel. "S Maxom som nehovoril," zareagoval Wolff. "Rád by som pokračoval v tom, čo sme robili aj v minulosti. Najskôr teda treba posúdiť naše súčasné jazdecké zloženie, porozprávať sa s jazdcami a vypočuť si ich pohľady, až potom vstúpiť do rozhovorov s kýmkoľvek iným."

Lewis Hamilton má s Mercedesom zmluvu aj pre budúci rok a v tíme teda ostane. Valtteri Bottas má len ročný kontrakt s opciou na budúci rok, no na jeho miesto sa tlačí aj Esteban Ocon. Teraz do hry vstúpil aj Verstappen.

"Poskladanie tohto puzzle je niečím, čo by som rád zvládol v priebehu najbližších mesiacov, v priebehu leta," skonštatoval Toto Wolff.

Na sobotňajšej tlačovke pridal k veci pár slov aj Lewis Hamilton. "Myslím si, že tím je so mnou a s Valtterim dosť spokojný, ale nevadilo by mi jazdiť s tebou," povedal prísediacemu Verstappenovi. "Budem jazdiť s kýmkoľvek."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk