F1.sk F1.sk

Mick Schumacher si v Hockenheime zajazdí s Ferrari F2004
zdroj: Ferrari

Mick Schumacher si v Hockenheime zajazdí s Ferrari F2004

Organizátori Veľkej ceny Nemecka dlhšie prezentovali svoju nespokojnosť s tým, že v rámci ich podujatia sa neuskutočnia preteky F2 a tamojší fanúšikovia neuvidia Micka Schumachera.

Hovorilo sa o tom, že talentovaný pretekár by mohol dostať príležitosť v piatkovom tréningu, ale vedenie Formuly 1 napokon našlo iné riešenie: uvidíme ho vo Ferrari F2004, s ktorým získal jeho otec Michael svoj siedmy majstrovský titul.

Mick Schumacher do červeného stroja zasadne v sobotu 27. júla tesne pred kvalifikáciou a v nedeľu 28. júla pred oficiálnym predstavením jazdcov, tzv. Drivers' parade.

"Zajazdiť si s týmto autom v Hockenheime bude podľa mňa mega," uviedol Mick Schumacher. "Na tomto okruhu som bol naposledy vtedy, keď som oslavoval svoj titul v F3. Teraz si tam budem môcť zajazdiť s jedným z najsilnejších áut v histórii Formuly 1, čo mi na tvári vyvoláva veľký úsmev. Všetci motoristickí šialenci sa môžu tešiť na výnimočné a nádherne hlučné okamihy."

"Vidieť Micka v aute, ktoré sa spája s toľkými skvelými spomienkami, bude emotívne," pridal pár slov Ross Brawn. "F2004 bolo fantastické auto, ktoré vyhralo 15 veľkých cien a získalo oba majstrovské tituly, a to v sezóne, ktorá bola kulmináciou zlatého obdobia..."

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk