F1.sk F1.sk

Ricciardo sa po kvalifikácii obáva, že Renault má s autom zásadný problém
zdroj: Renault Sport

Ricciardo sa po kvalifikácii obáva, že Renault má s autom zásadný problém

Ani jednému z Renaultov sa na Red Bull Ringu nepodarilo dostať do Q3. V prípade Nica Hülkenberga nešlo o nič nečakané, keďže v Renaulte boli pripravení na trest za výmenu spaľovacieho motora, no prípad Daniela Ricciarda je závažnejší. "Honey Badger" nebol so svojím monopostom vôbec spokojný. Hoci s inžiniermi skúšali všetko možné, jazdné vlastnosti auta sa nijako dramaticky nezlepšovali.

"Už od začiatku to vyzeralo tak, že nemáme auto na Q3," začal objasňovať svoje problémy Daniel Ricciardo. "Mám pocit, akoby naše auto malo nejaký zásadný problém, ktorý sme ešte nevyriešili, pretože sme tu menili veľa vecí, ale vždy sme dostali rovnaký výsledok."

Boxový múrik v piatok zistil, že auto má problém hlavne v pomalých zákrutách. Snažiac sa o zlepšenie situácie sa dokonca rozhodli absolvovať dodatočnú kvalifikačnú simuláciu, no ani to nepomohlo.

"Je to niečo, v čom sme sa od začiatku sezóny zlepšili — hlavne na mojej strane. Mám však pocit, že teraz sme akoby spadli späť do tej ťažkej pozície," pokračoval skúsený Austrálčan. "Pár vecí sme pomenili a snažili sa to vyriešiť, ale nepomohlo nám to. Preto som trochu upodozrievavý, že možno nášmu autu niečo chýba. Samozrejme, že chlapci kontrolujú nastavenie a aj všetko okolo, ale necítil som, že by auto nejako reagovalo na zmeny."

Renaultu sa práve pretrhla šnúra postupov do Q3. "Trochu nás to zabrzdilo. Bolo fajn, že som sa niekoľkokrát objavil v Q3, asi som sa do nej dostal už štyrikrát v rade. Škoda, že sa to skončilo."

"Určite je tu pár vecí, ktoré musíme pochopiť a určite robíme pokroky; ukázali sme to v Kanade a Monaku. Stále nie sme dokonalí, stále máme pred sebou prácu, no neverím, že to bude takto pokračovať," dodáva Ricciardo. "Určite však chcem vedieť aspoň to, prečo sme tento víkend neboli rýchli. Je ľahké povedať, že nám nevyhovovala trať, ja ale cítim, že v tom je niečo viac."

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk