F1.sk F1.sk

Wolff: Trest musíme akceptovať, aj keď to nebola jazdcova chyba
zdroj: TASR/AP

Wolff: Trest musíme akceptovať, aj keď to nebola jazdcova chyba

V Mercedese sa zhodujú na tom, že trest pre Lewisa Hamiltona nebol v nijakom prípade rozporuplný, no Toto Wolff zdôrazňuje, že blokovanie Kimiho Räikkönena nebola tak celkom Hamiltonova chyba.

Keďže však šlo o typ incidentu, ktorý komisári trestajú, Wolff penalizáciu akceptuje: "Pravidlá hovoria, že ak niekoho zblokujete a je to zrejmé, tak dostanete trest straty troch miest. Nemyslím si však, že to bola chyba jazdca. On ho nevidel. Takáto vec sa ale stane a máme na ňu precedens. Z nášho pohľadu musíme trest akceptovať."

Lewis Hamilton bol informovaný o tom, že sú za ním dvaja jazdci Alfy, hneď po výjazde z boxov, no keďže bol ešte len na konci boxovej uličky, nedostal presný čas, kedy ho dvojica dostihne. Giovinazzi sa dostal pred Hamiltona hneď za prvou zákrutou, na Räikkönena si však Brit musel počkať až do trojky.

Keď napokon Räikkönena zbadal, trochu zazmätkoval a prešiel krížom cez zákrutu. V Mercedese pripúšťajú, že to bola chyba tímu. Nemal by byť v takom prípade radšej potrestaný tím?

"Vidíte, aké je to tu plné. Na trati je veľa ľudí, ktorí sa snažia zajazdiť merané kolá. Keď sa stretne dvadsať áut, môže sa čosi takéto udiať. Precedens hovorí, že sa to trestá. Ak by to bolo tak, že sa trestať nebude, pokiaľ by to nijako nezmenilo výsledok poškodeného pilota, tak by sme sa na to pozreli. Pravidlá sú však jednoznačné."

Valtteri Bottas bude štartovať pred Lewisom Hamiltonom, čo vníma ako "veľkú príležitosť" zmazať aspoň niečo z Britovho 36-bodového náskoku. "Musím z toho vyťažiť čo najviac a pokúsiť sa stiahnuť tú stratu. Ak bude možné vyhrať, v čo stále verím, tak to bude naším cieľom. Ak nie, tak potrebujeme získať čo najviac bodov."

"Toto je príležitosť sa mu bodovo priblížiť. Neštartuje však ďaleko odo mňa, a tiež bude skúšať všetko, aby sa vyšplhal až hore, no mám slušnú štartovaciu pozíciu — aj ak sa pozeráme na šampionát," dodal druhý muž šampionátu.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk