F1.sk F1.sk

Bottas opäť za Hamiltonom, problémová bola príprava posledného kola
zdroj: TASR/AP

Bottas opäť za Hamiltonom, problémová bola príprava posledného kola

Valtteri Bottas bol po prvých ostrých kolách v Q3 na priebežnej druhej priečke, no v samom závere ho predstihli Lewis Hamilton a Max Verstappen, Fín už odpovedať nedokázal. Pripisuje to nedorozumeniu pri komunikácii s tímom aj veľkej premávke.

V Mercedese sa totižto obávali, že nestihnú prejsť cieľom v časovom limite. To by pre Bottasa znamenalo, že by svoj posledný pokus ani len nezačal. Na cieľovej rovinke bol tak veľmi blízko Charlesovi Leclercovi.

"Bola to taká chaotická Q3, pokiaľ išlo o premávku. Už na prvé kolo sme šli pomerne neskoro, no a potom v tom druhom sme narazili na pomalé autá," vysvetľoval Bottas, ktorý do pretekov vyštartuje z tretej priečky. "Prvé ostré kolo bolo v tomto smere dobré, ale pri tom druhom to všetci v poslednom sektore odparkovali."

Nastolčan si tak musel vybrať, či bude riskovať, že nestihne časový limit, alebo si nechá väčší odstup od Leclerca vpredu. "Bolo v tom aj nedorozumenie. Povedali mi, že v poslednej zákrute to bude poriadne tesné, keďže sa Leclerc dostal predo mňa. Bol som priamo za ním, išiel som extrémne pomaly a dosť blízko. Z poslednej zákruty som mal veľmi zlý výjazd, takže už pred prvou zákrutou som stratil dosť času. Nemal som ani grip, keďže sme sa v treťom sektore vliekli."

Bottas konštatuje, že celý víkend mal problémy s prípravou mäkkej zmesi, nuž zdržanie v treťom sektore mu vôbec nepomohlo. "Nemohol som ich dostať do toho okna."

"Celé to bolo nanič. Už sme mali rýchly brífing a rozobrali sme to. Zistili sme, aké informácie potrebujem," pokračoval. "Keď som prešiel cieľom, mal som stále desaťsekundovú rezervu, takže som si pokojne mohol nechať väčší odstup, v poslednej zákrute ísť rýchlejšie a s lepšie zohriatymi pneumatikami."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk